Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 2592
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileusz Miłośników Lwowa i Kresów

Sobota, 13 października 2018, 8:40
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 10:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileusz Miłośników Lwowa i Kresów
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się uroczysta gala z okazji 30–lecia jeleniogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich. Był to czas na podsumowania, życzenia i plany na przyszłość. Nie zabrakło też części artystycznej.
- Goście zaproszeni, my szczęśliwi, jesień piękna – tylko się cieszyć – mówił na wstępie Stanisław Kańczukowski, prezes Towarzystwa.

Uroczystość była podzielona na cztery części, które odzwierciedlały cykliczne imprezy organizowane przez Towarzystwo. Była Wiosna Kresowa, Tydzień Kultury Lwowskiej, Jesień Kresowa i wydarzenia z okazji Święta Niepodległości.

- Najbardziej cieszą nas imprezy, w których uczestniczy młodzież. Mamy kontakty z młodzieżą szkół średnich, organizujemy konkursy dolnośląskie, ogólnopolskie. Teraz mamy konkurs „Ocalić od zapomnienia. Obrona Lwowa” i odzew był ogromny – powiedział S. Kańczukowski, zapraszając na 11 listopada do Muzeum Przyrodniczego, gdzie zostaną ogłoszone wyniki inicjatywy skierowanej do Liceów Plastycznych z różnych części Polski.
- Nasze granice zawsze się zmieniały i wszędzie zostawialiśmy ślady polskości. Trzeba o tym pamiętać i mówić, bo to nasza tożsamość. Nie mamy żadnych pretensji rewizjonistycznych, tylko chcemy upamiętnić naszą historię – podkreślił prezes.

Podsumowanie działalności było też okazją do zarysowania planów na przyszłość.

- Na pewno tego tempa nie zmniejszymy. Za każdym razem są nowe pomysły. Od kilku lat współpracujemy z Czechami, Serbołużyczanami i będziemy chyba organizować więcej takich regionalnych imprez - dodał S. Kańczukowski.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group