Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6512
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: JTF wchodzi w półwiecze istnienia

Sobota, 22 stycznia 2011, 9:25
Aktualizacja: 16:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: JTF wchodzi w półwiecze istnienia
Fot. TEJO
Piotr Garbat „wykosił” wszystkich uczestników Konkursów Miesiąca Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i zajął trzy pierwsze miejsca w rocznym podsumowaniu.

W Galerii JTF przy Podwalu 1a otwarto w miniony piątek wystawę podsumowującą te comiesięczne zmagania. Z jednej strony dają one możliwość konfrontacji fotograficznych dokonań startujących, z drugiej – stanowią zdrową formę rywalizacji i popatrywania poczynań kolegów w „podglądaniu” świata przez wizjer aparatu.

Zdjęcia są nadsyłane anonimowo, a zmagania są otwarte dla wszystkich fotografujących, choć głównie udział biorą członkowie JTF. Tym razem – po raz pierwszy w historii – zdarzyło się, że autorem wszystkich prac, które trafiły na podium, został Piotr Garbat! Ten sam fotografik zdobył również wyróżnienie, które przypadło także Piotrowi Matydze i Tadeuszowi Biłozorowi.

Korzystając z okazji prezes JTF Tadeusz Biłozor wręczył okolicznościowe dyplomy, w tym także podziękowania za współpracę w roku minionym. Dostał je Jan Foremny, który bardzo aktywnie angażuje się w prace towarzystwa. Specjalne podziękowanie z rąk Janiny Peikert trafiło także do rąk prezesa Tadeusza Biłozora. Niestety, laureat nie mógł przyjechać na uroczystość.

Wystawa otwiera cykl wydarzeń, których tłem jest obchodzona w tym roku pięćdziesięciolecia JTF. W planach są ekspozycje w BWA i innych galeriach. Być może uda się także wydać okolicznościowy folder.

Z Piotrem Garbatem będzie można spotkać się już w najbliższy czwartek o godz. 18 w Książnicy Karkonoskiej. Tam – podczas nietypowego zebrania JTF –fotografik zdradzi tajemnice obróbki cyfrowej zdjęć w programie Photoshop 5.

W Galerii JTF można oglądać prace: Tadeusza Biłozora, Eugeniusza Budzyńskiego, Andrzeja Borowskiego, Wojtka Bykowskiego, Tatiany Cariuk, Jana Foremnego, Teodora Gutaja, Piotra Matygi, Pawła Michalaka, Janiny Peikert, Kazimierza Pichlaka, Ignacego Pilcha, Mariusza Popławskiego, Janusza Pytela, Dariusza Szczurka, Magdaleny Trylańskiej, Jerzego Wiklendta i Jolanty Wilkońskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group