Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5750
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Józef Sarzyński złożył ślubowanie

Wtorek, 6 września 2016, 10:07
Aktualizacja: Środa, 7 września 2016, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Józef Sarzyński złożył ślubowanie
Fot. Przemek Kaczałko
Po niemal dwóch latach rozłąki z polityką samorządową, Józef Sarzyński ponownie zasiadł w sali obrad jeleniogórskiego Ratusza. Dzisiaj (6.09) polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył ślubowanie, po czym przystąpiono do obrad XXXI sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Radny przyznaje, że nie jest to komfortowa sytuacja wchodzić w połowie kadencji, natomiast uważa, że „da radę”, a na pytanie czy będzie respektować umowę koalicyjną pomiędzy klubem SLD a środowiskiem prezydenta odpowiada „trudno powiedzieć”. - Chcę być niezależnym człowiekiem i zajmować niezależne stanowisko – podkreśla Józef Sarzyński. Czy Piotr Paczóski dobrze zrobił zrzekając się mandatu i przyjmując stanowisko zastępcy prezydenta? - pytamy. - Nie będę tego oceniał – odpowiedział krótko, ale wymownie nowy radny z wieloletnim doświadczeniem.

Jakie cele stawia przed sobą Józef Sarzyński? Chciałby, żeby działania wokół zameczku na Zabobrzu przybrały realny kształt i jest zwolennikiem umiejscowienia tam Osiedlowego Domu Kultury. - Chciałbym uporządkować kwestie finansów, nie stosować tej strusiej polityki, jaka jest obecnie stosowana, gdzie wydatki bieżące zaczynają ograniczać inwestycje. To w pewnym momencie może doprowadzić do zapaści – stwierdził radny SLD, który ocenia, że od kilku kadencji Rady Miejskie Jeleniej Góry są bardziej polityczne niż merytoryczne.

Przez ostatnie dwa lata, gdy nie brał czynnego udziału w polityce, Józef Sarzyński zajmował się działką i dużo czytał. - Zarówno fizycznie, jak i od strony intelektualnej myślę, że się nie cofnąłem – wyznał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group