Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5117
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Józef Sarzyński wraca do rady z… refleksją

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 lipca 2016, 8:09
Aktualizacja: Sobota, 23 lipca 2016, 8:15
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Po powołaniu Piotra Paczóskiego (SLD) na stanowisko zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, do rady miejskiej (na jego miejsce) wróci Józef Sarzyński, który z samorządem Jeleniej Góry jest związany nieprzerwanie od 1994 roku. Ponownie zasiądzie przy stole obrad na przełomie sierpnia – września. Dzisiaj dzieli się refleksjami na temat obecnej polityki Miasta, a także nieudanych dla siebie ostatnich wyborach.

Angelika Grzywacz-Dudek: Wraca pan do rady miejskiej po 1,5-rocznej przerwie. Jak pan ocenia obecną politykę miasta?

Józef Sarzyński: Jeśli chodzi o Radę Miasta w Jeleniej Górze, to jestem przekonany, że jej działania od strony merytorycznej i intelektualnej są coraz bardziej jałowe. Coraz bardziej wkraczają w sferę polityki, a nie w sferę merytoryczną. To pozwala szeregu ludziom zaistnieć ciekawymi wypowiedziami, ale nie rozwiązuje problemów. Z drugiej stronie mieszkańcy mają wrażenie marazmu w Jeleniej Górze. Ja jeżdżę autobusami i słyszę różne rozmowy i dyskusje. Najczęściej słyszę, że w mieście się nic nie dzieje, co też nie jest do końca prawdą, ale ta opinia społeczna ma swoją wartość i zawsze trzeba o niej pamiętać.

- Czy zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Jeleniej Góry i powołanie Piotra Paczóskiego to dobre posunięcie prezydenta?

J. S: Od strony zarządzania i administrowania miastem, jest to właściwy kierunek, dlatego że budowanie większości w radzie pozwoli prezydentowi na bezkolizyjne realizowanie swojego programu, lepszego czy gorszego. Natomiast w oparciu tylko i wyłącznie o merytorykę, to upolitycznienie Rady Miejskiej powoduje, że jest ona torpedowana. W moim przekonaniu, ta merytoryczność działań urzędu stoi pod znakiem zapytania. Popatrzmy na realizację budowy stadionu, Term i innych inwestycji. Najdelikatniej można powiedzieć, że były tam pewne niesprawności wynikające z braku wiedzy o realizacji takich inwestycji. Ludzie patrzą, że coś się zrobiło. Pytanie jest tylko za ile, w jakim czasie i czy przyniosło to taki efekt, jaki planowaliśmy. Sam fakt zrobienia czegoś za publiczne pieniądze nie jest wielkim wyzwaniem ani sukcesem.

- Czy Piotr Paczóski to dobry kandydat na zastępcę prezydenta Jeleniej Góry?

J. S.: Z tej perspektywy, w jakiej jestem, nie mogę tego oceniać. Ja byłem zastępcą prezydenta przez dwie kadencje (od 1998 roku) i wiem, że to ciężki kawałek chleba. Sukcesy są prezydenta, a robota i porażki – zastępcy. Najważniejsze jest jednak to, by zastępca nie był ślepym wykonawcą. Dobrze byłoby, gdyby realizowane projekty były po uzgodnieniu z zastępcą i z jego aprobatą.

- Od 1994 roku nieprzerwanie był pan wybierany przez mieszkańców na radnego rady miejskiej. W ostatnich wyborach tych głosów zabrakło. Był pan rozczarowany?

J. S.: Oczywiście, że byłem rozczarowany. Z jednej strony odpowiedzialny jest system wyborczy, a z drugiej strony przy takim poparciu dla mojego komitetu wyborczego mandat mogła otrzymać tylko jedna osoba. Niezależnie od tego wydawało mi się, że powinienem wygrać. Tymczasem zabrakło mi głosów, ale parę rzeczy mnie w kampanii zawiodło. Kilka osób nie wywiązało się z tego, za co zapłaciłem. Do tego doszły jeszcze inne przyczyny. Są tacy kandydaci, którzy są praktycznie bez przekonań i oni uzyskują duży poziom poparcia niezależnie od tego skąd skartują. A jeśli ma się jakiś w miarę ugruntowane poglądy i stara się ich bronić, to u wielu wyborców nie znajduje zrozumienia. A do tego poziom zainteresowania mieszkańców tym, kto funkcjonuje w radzie czy w zarządzie, administracji jest znikomy i sięga około 5-10 procent wszystkich mieszkańców. Reszta funkcjonuje na zasadzie wskazań po preferencjach politycznych.

- Czy miał pan kiedyś pokusę odejścia z SLD?

J. S.: Ta pokusa funkcjonuje zawsze u człowieka myślącego. (…). Natomiast jeśli idzie o lewicę, to w ostatnim okresie mamy do czynienia z pełnym marazmem, utratą działań programowych. Te dzisiejsze działania nie wiadomo do kogo są kierowane. Sprawy socjalne bardziej opanował PiS, niż lewica. Jeśli chodzi o sprawy światopoglądowe, to są kierowane do relatywnie niewielkiego elektoratu. A pozostała część przyjmuje je negatywnie.

- Czy w kolejnych wyborach będzie pan startował?

J. S.: To zależy od mojego stanu zdrowia i od stanu mojego umysłu. Większość ludzi kojarzy człowieka z określonym wiekiem, nie patrząc na to, że dużo młodsi są czasami bardziej skostniali. Nie wiem jednak czy mnie nie opanuje to skostnienie, bo wtedy wolałbym odejść.

- A gdyby pan zdecydował się startować w wyborach to jako niezależny kandydat, czy z komitetu SLD?

J. S.: To nie jest takie proste. Obecny system wyborczy pokazuje, że komitety bezpartyjne nie uzyskiwały w Jelenie Górze prawie żadnego mandatu za wyjątkiem takich, które były kojarzone z osobą funkcjonującego czy byłego prezydenta. Startowanie indywidualne wymaga gigantycznej roboty, więc trzeba by było się zastanowić i albo wystawić charyzmatycznego kandydata na prezydenta, albo próbować samemu. Dla mnie nie jest to już jednak czas na start w wyborach na prezydenta.

- A czy w SLD jest odpowiedni kandydat, który mógłby powalczyć o prezydenturę?

J. S.: Myślę, że jest wielu ludzi nieodkrytych, którzy dopiero jak otrzymują mandat to udowadniają, że są świetni, albo odwrotnie. Jest wielu ludzi mądrych, posiadających wiedzę i doświadczenie, szczególnie w firmach i przedsiębiorstwa, ale oni nie chcą się bawić w jałowe działania.

- Przed panem dwa lata pracy radnego. Jakie są pana najważniejsze cele?

J. S.: Z grubsza będę próbował realizować to, co przedstawiałem w swojej kampanii wyborczej. Uważam, że nie można dalej iść drogą pewnej drapieżności Miasta w stosunku do mieszkańców, z punktu widzenia tych wszystkich podatków i opłat. Z drugiej strony - załatwianie drobniejszych spraw poza wiodącymi inwestycjami, a po trzecie - realizowanie tylko tych inwestycji, które w późniejszej perspektywie mogą mieć dla miasta jakieś zasadnicze znaczenie. (…) Jestem radnym z Zabobrza, którym zarządza przede wszystkim Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Ja będę zabiegał o doprowadzenia w końcu do realizacji remontu zameczku, gdzie powstałoby centrum kultury i spotkań. Na Zabobrzu nie ma bowiem nawet porządnej kawiarni. Dzisiaj dyskutuje się nad lokalizacją hali widowiskowo-rozrywkowej. Dla mnie są dwie lokalizacje: za Liroy Marlin lub przy ul. Lubańskiej. Wiadomo, że zdecyduje większość. Mi chodzi o to, by Zabobrze miało coś więcej, niż tylko handel i usługi. Nie mogę jednak zawężać swojej działalności tylko do Zabobrza. Jeśli chce się być przyzwoitym radnym, to trzeba patrzeć na interes całego miasta, a nie tego miejsca, w którym mnie wybrano, bo to jest uprawianie polityki na zasadzie „ja sobie kupię wyborców”. Moim zdaniem, trzeba patrzeć troszkę szerzej.

Dziękuję za rozmowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~ 22-07-2016 8:21
Czy polityków nie obowiązuje wiek emerytalny panie Sarzynski daj pan spokój są młodzi
~ 22-07-2016 8:37
Lenin też się kiedyś obudzi
~LM 22-07-2016 9:03
A on znowu tu po co pamiętam go jak był zastępcom prezydenta jeszcze na sudeckiej to jest nic nie warta osoba i nic nie potrafila zalatwic ani pomuc to znowu klika bo pracowal U ZAWIL BYL JEGO ZASTEPCOM ,,Niech lepiej siedzi w domu,,może młodych powolac będą mieć lepsze pomysły jak dale to miasto ma wygladac i co ma być zrobione dla ludzi anie tylko dla swojej sitwy,,DOSYC KORUPCJI I KOLESIOSTWO CZAS ZROBIC PORZADEK,,
~Monika 21-03-2020 23:09
do: ~LM (9:03)
zastępcom, pomuc - może najpierw należałoby dokonać inwestycji swojego życia i zakupić taki mistyczny artefakt jak SŁOWNIK, a dopiero w dalszej kolejności wypisywać "kocopoły" w Internecie? :)
~er ist wider da 22-07-2016 9:10
Er ist wider da :)
kazimierzp 22-07-2016 9:31
Do hejterów! Zanim zaczniecie pisać, "oceniać" - przeczytajcie i zastanówcie się nad słowami zwartymi w tekście. Znam Józefa Sarzyńskiego od 1998 roku. Współpracowałem z nim i mimo, że wielokrotnie z nim się nie zgadzałem mam do niego ogromny szacunek za wiedzę i rzeczywiste umiłowanie miasta i jego mieszkańców. Cieszę się, że wrócił do rady. Jego wyważony, rozsądny głos będzie bardzo przydatny... Akurat w naszej kulturze głos ludzi dojrzałych był zawsze doceniany, a nie głosy niedorosłych chłystków którzy niczego w życiu nie potrafili dokonać, ale oceniać lubią!
~heheh 22-07-2016 9:32
Młodzież wraca.... brawo dla SLD
~ 22-07-2016 9:34
dobra wiadomosc obecni radni maja szanse od Pana Sarzynskiego sie duzo nauczyc.
~geriatria 22-07-2016 9:53
siostro basen siostro tlen ide do Rady........
~mieszkanka 22-07-2016 10:12
kiedy nastąpią zmiany??? chyba nigdy doświadczenie doświadczeniem lecz w tym wieku przy super emeryturze to już pan J.s. powinien charytatywnie doradzać i pomagać bo dosyć już podatnicy zapłacili za pracę, tak to jest kolesiostwo ze strony tych panów, TRAGEDIA panie Paczóski chce pan poparcie to zatrudniać młodych ludzi niech nabierają praktyki.
~do Pana KazimierzaP 22-07-2016 10:21
Drogi Panie Kazimierzu, może to szok dla Pana, ale Państwa wspólnych rządów trudno z perspektywy czasu wspominać z dumą. Brak działań na rzecz lepszego skomunikowania miasta, brak działań na rzecz powstania SSE, Parku Technologicznego, Parku Przemysłowego itd. itd. sprawiło, że Jelenia Góra w porównaniu do innych dużych miast Dolnego Śląska, gdzie te rzeczy są od dawna standardem stała się gospodarczym skansenem. Powszechna jest wśród mieszkańców (co przyznał nawet pan Sarzyński w powyższym wywiadzie) opinia, że "w mieście nic się nie dzieje". To pokłosie Państwa rządów.
~c.d. 22-07-2016 10:26
Dziś pan Sarzyński stawia sobie za ambitny cel remont zameczku i budowę hali, czyli powtarza jedynie to, o czym mówi prezydent Zawiła. Poza tym będzie się zajmował "małymi sprawami". (pomijam sensowność pomysłu na zameczek) Co więc tak naprawdę wnosi pan Sarzyński do rady? Jakie nowe pomysły? Jaką nową energię?
~Jacek Cech 22-07-2016 10:37
Panie Sarzyński, lepiej bedzie jak posiedzi pan sobie na emeryturze i spokojnie odpoczywa a za robotę w Radzie Miasta niech się wezmą młodsi fachowcy którzy zrobią coś sensownego dla naszego miasta. Fakt że popiera pana Kazimierz Piotrowski który nawet nie podaje swojego nazwiska w komentarzach pozostaje bez znaczenia ponieważ to komuch tego samego pokroju co pan. Skoro przez tyle lat nie zrobił pan nic pożytecznego dla tego miasta to moim zdaniem tak pozostanie przez najbliższe dwa lata a miasto Jelenia Góra wyrzuci pieniądze w błoto. Emerytura którą pan ma wystarczy panu w zupełności i nie musi pan robić działań pozorowanych niby dla społeczności J G.
~lm 22-07-2016 10:44
Do Kazimierza,,nie ważne ze pan go zna ,,,ja tez go znam i wiem kim był i jak traktowal ludzi gdy pelnil obowiązki zastępcy prezydenta,,,,to była masakra,,,niech lepiej na dupie siedzi a młodym dac szasze,,starych ramoli już tam nie potrzeba bo i tak jest ich tam sporo az za dużo i guwno robia,,tylko kase biora
~sajmon 22-07-2016 10:58
A zatem :) " Po nieudanych dla siebie ostatnich wyborów." kolesiostwo górą i boczną furtką :) Brawo !!! Zawsze to swój przy korycie :)
~moon 22-07-2016 11:24
Idealnym miejscem na halę widowiskowo-rozrywkową jest pustostan przy Kilińskiego. Niedaleko jest parking piętrowy i jest gdzie zaparkować. W końcu zniknęła by najbardziej wstydliwa dziura w mieście... No i taka hala ożywiłaby centrum miasta, które jak widać gołym okiem umiera w zastraszającym tempie.
~gluś 22-07-2016 11:25
dla mnie osobiście osoby na emeryturze powinny owszem doradzać, bo doświadczenie rzecz cenna, ale jako wolontariusze skoro im los miasta bliski a u sterów powinni być młodzi ludzie, którzy lepiej orientują się w realiach nowoczesnego świata i mechanizmów jego działania, niestety po raz pierwszy dożyliśmy czasów że to "jajko zaczyna być mądrzejsze od kury" dlatego z całym szacunkiem ale osoby starsze powinny jednak z godnością usunąć się z pierwszego planu na rzecz młodych
~devilek 22-07-2016 11:32
... może nareszcie chociaż jeden sensowny i konkretny w tym mieście się trafi... chociaż, w tym rzeczywistym marazmie, lenistwie, prywacie ; o kolesiostwie nie wspominając, nawet najbardziej zdeterminowany i konstruktywny człowiek ma marne szanse na jakikolwiek sukces ...
~historia 22-07-2016 12:31
8 lat wickiem ,i do dziś ruiny w Jgniatkowie ,na Kilińskiego i dwa suprmarkety.Stracony czas .A jaki wazny.Bo bez niego to rada do kitu.Jak spojrzy w oczy radnym.Paranoja .
~ab 22-07-2016 12:55
Myślę, że J.Sarzyński wprowadzi do Rady Miejskiej opamiętanie i spowoduje skierowanie jałowych dyskusji na właściwe tory. Jestem przekonany, iż jest świadom, że kariery zawodowej czy finansowej już nie zrobi, a jedyne co chce osiągnąć, to dobrze zapisać się w pamięci mieszkańców. Mimo pięknych teorii o potrzebie młodości w Radzie Miejskiej, część młodych w tej i poprzednich kadencjach nie bardzo wie o co chodzi, inni znów są zdegustowani, bo oczekiwali błyskawicznej kariery, a tu trzeba pracować, a tu ktoś czegoś wymaga, a tu mieszkańcy "się czepaiją", a miało być tak świetnie...
~Gość 22-07-2016 13:25
Znowu ten farbowany lis wraca przeszkadzać i cwaniakować w radzie ,przecież ten komuch stary ma emeryturę wiec po co go do rady wsadzać ,no chyba tylko żeby spał i kase za darmo brał wstyd dla tego miasta że takie starocie włażą do rady
~eryk 22-07-2016 13:34
O rany!!!! Człowieku siedź na emeryturze. Jacy radni takie miasto.młodzi uciekajcie stąd!!! W JG tchnie komuną PRL, niedługo zaorzą tą dziurę he he
~eryk 22-07-2016 13:45
O rany!!!! Człowieku siedź na emeryturze. Jacy radni takie miasto.młodzi uciekajcie stąd!!! W JG tchnie komuną PRL, niedługo zaorzą tą dziurę he he
~emeryt 22-07-2016 14:02
pan Szarzynski znany jest z tego ze kupil plac w Cieplicach a pozniej sprzedal go Biedronce podbijasjac cene przetargu na kwote 4.800000 z ceny wywolawczej 2,000000zl. Dobrze byc wiecznym zastepca i z tego korzystac. widac ze nie ma co robic na emeryturze.
~n/n 22-07-2016 14:06
.....2 tyś. drogą nie chodzi i tyle w temacie.......
~deska 22-07-2016 14:17
Nie jestem zwolennikiem SLD, ale taki Wrotniewski, Miedzński nawet Paczuski, mogli by się od p. Sarzyńskiego wiele nauczyć.
~paradise 22-07-2016 15:29
Koszmar powraca, główny hamulcowy!!!!! zawistny, udupiający lokalnych przedsiębiorców, hamujący inwestycje! miejsce tego towarzysza jest na śmietniku historii!!!!
~ 22-07-2016 15:34
fanfaron, megalomania - pojęciem tym określa się potocznie zawyżoną nieprawidłową samoocenę, ale także system urojeń ......
~Xde 22-07-2016 15:36
Jak widać PZPR wiecznie żywy
~leo 22-07-2016 15:48
Sztandar wyprowadzić!!!
~ 22-07-2016 16:01
Dwóch dziadów Sarzyński i Piotrowski na jelonce wzajemnie się komentują. Śmiech po prostu. A główny argument jest taki: "on jest dobry, bo ja go znam już 20 lat!". No trudno, żeby kolega koledze świnię podkładał. Oczywiście, że dla kolegi jest dobry!
~Wincent 22-07-2016 16:26
Brawo Panie Józefie ! Bardzo się cieszę z pańskiego powrotu do Rady. Jest Pan twórczym, doświadczonym człowiekiem, który wniósł wiele w rozwój naszego miasta. Przecież to dzięki Panu każdego miesiąca mieszkańcy Jeleniej Góry mogą bezpłatnie jeździć autobusami MZK.
~lewosławny 22-07-2016 17:49
Moze starszy człowiek bedzie reprezentował młodych niewolników w montowniach ,wracamy do XIX wieku.
~Ja 22-07-2016 20:10
Bardzo się cieszę z pana powrotu. Był pan jedynym chyba radnym który słuchał kiedy na komisjach referowano trudne sprawy. Pozostali zajmowali się własnymi komórkami albo dogadywaniem. Niech się młodość trochę pouczy, a później zasiada w radach. Zresztą mamy kilku młodych w radzie i co? Nic!.
~TEYO 22-07-2016 20:32
Pan dostał rachunek z wodnika. I CO z emeryturki partyjnej nie starcza ????
~wodnik Szuwarek 22-07-2016 20:51
Pare slow na ostatni wpis. Jestem sama, oszczędzam wode jak to tylko możliwe i zaplacilam 130 zl. To ile placa rodziny gdzie sa male dzieci i rodzina liczy 5 osob? Dla kogos kto ma dużo pieniędzy ,to bagatela, nawet nie zauwaza, a biedaki ?
~sajmon 22-07-2016 22:52
wiesz co ~wodnik Szuwarek to norma raczej u nas jak jesteś bankierem w 5 osobowej rodzinie to masz 1000+ i rodzinne :) a taki samotny rodzic z nawet jednym dzieckiem to traktowany jak plebs bo ma 450 zł na głowę i nic mu się nie należy bo d...lny urzędas stwierdzi że już nie są rodziną i rodzinne się nie należy :( a mops stwierdzi brak patologi. Dla mnie d...le nami rządzą :) i to na każdym szczeblu !!!
~Tuiteraz 22-07-2016 23:03
Panie Sarzyński proszę zażyć tabletki na poprawę myślenia, laseczka i do parku na ławczkę.Daj Pan naprawić ludziom to coście do tej pory schrzanili.
~do tuiteraz 22-07-2016 23:44
Super komentarz. Przez takich ludzi, którzy nic w tym mieście nie robili tylko grzali dupami stołki ludzie musieli wyjechać za pracą.Człowieku Szarzyński miej honor i odpuść sobie dość tego!!!
~ 23-07-2016 7:54
Do wyżej: polityk i honor ?!? To jak mokry ogień.
~ 23-07-2016 8:00
Do wyżej: polityk i honor ?!? To jak mokry ogień.
~ 23-07-2016 8:19
23:03 i 23:44 macie racje. Tylko zmieniają stołki a zwykłych ludzi mają za nic. Przez te układy i układziki, szemrane koligacje kilka tysięcy ludzi musiało opuścić Jelenią Górę za chlebem po prostu.
~ 23-07-2016 8:29
Dajcie spokój temu Sarzyńskiemu to nie elegancko obrażać emeryta.
~ 23-07-2016 8:34
A pamięta pan,panie radny jak pieprznął niedopałkiem na chodnik przed wejściem do autobusu?przystanek przy poczcie na Zabobrzu!mo...lista-hipokryta zakichany.ładnego masz idola kaziup!
~były mieszkaniec 23-07-2016 13:06
pamiętam wizyte u pana wiceprezydęta poszedłem ze skargą na działanie straży miejskiej przyjął mnie z petem w ręce krzywo zapięta koszula i otwarty rozporek żenada i pomógł a co nie mogę podjechać samochodem pod sklep po utarg powinienem zatrudnić firmę ochroniarką cudowny człowiek
~a bylo tak 23-07-2016 13:43
Pan Józef był w partii Ikonowicza.Zapytajcie dlaczego uciekł do SLD.?
~ 23-07-2016 16:30
Starym dziadom dziękujemy... czas na normalność a nie stołki dla byłych z PZPR-u
~ 23-07-2016 16:40
Starym dziadom dziękujemy... czas na normalność a nie stołki dla byłych z PZPR-u
~ 23-07-2016 18:50
Byli PZPR-owcy - głównie funkcyjni - są ludźmi najbardziej sprawnymi i wyrobionymi politycznie. W PRL-owskiej rzeczywistości nie pozyskiwano kadr kierowniczych - jak dzisiaj - z łapanki. Proces edukacyjny trwał długo - zanim delikwentowi powierzono kierowanie czymkolwiek i gdziekolwiek. Wprawdzie pan Józef Aniołem z serialu "Alternatywy" nie jest, jednak ma niektóre cechy charakteru tytułowej postaci tego filmu. Inne cechy ma PZPRowiec były PRL-wski prokurator. Obecnie poseł PiS,szef parlamentarnej komisji prawa i sprawiedliwości. Cieszy fakt, że ludzie ongiś aktywni gospodarczo i politycznie znajdują swoje miejsce we współczesnych strukturach państwa i społeczeństwa. Józefowi życzę jak najlepszego zdrowia i godnego reprezentowania w RM najsilniejszej partii, jaką jest SLD.
~ 23-07-2016 21:29
A jak ten pan głosował, jak podwyższano czynsze za mieszkania i opłaty za wodę dla mieszkańców? Bo to jest najważniejsze.
~ 23-07-2016 22:25
good bye lenin
~Gość 24-07-2016 8:53
jak miastem beędzie dalej rządził Zawiłą to będzie to skansen emerytów i komunistycznych popaprańców takich jak Sarzyński ,Paczuski ,ale cóż przecież to są właśnie układy i układziki w tym mieście ,PO zawsze po cichu dogadywało sie z SLD bo jedni warci drugich ,tylko szwindle i korupcja a sarzyński to szkodnik całej jeleniogorskiej prywatnej działalności stary nie reformowalny komunistyczny beton
~ 24-07-2016 8:55
Panie Sarzynski popatrz pan w lustro i uderz się w pierś ( skończ pan wstydu oszczędź )
~ 24-07-2016 9:26
Sarzyński daj se spokój i zrezygnuj. Szkoda zdrowia.
~lah 24-07-2016 22:33
Najlepszy jest cytat mówiący o samym autorze "...budowanie większości w radzie pozwoli prezydentowi na bezkolizyjne realizowanie swojego programu, lepszego czy gorszego". Pie...li trzy po trzy, nawet nie wie już co. Natomiast jak vice Paczóski zrobi doktorat z ekonomii, to przynajmniej wzrośnie poziom merytoryczny w zarządzie miasta... Nieprawdaż?
~ 25-07-2016 7:58
niech wraca tylko niech czysto gra.
~lolo 30-07-2016 17:25
niech pozbiera swoje kiepy z przystanku
~IWA 7-08-2016 11:49
Dziadku dałbyś sobie spokój, Twój czas minął. Daj szansę młodym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group