Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4387
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JGJ: Kukulska i Napiórkowski

Sobota, 27 października 2018, 9:27
Aktualizacja: Niedziela, 28 października 2018, 11:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: JGJ: Kukulska i Napiórkowski
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowy wieczór (26.10) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze zainaugurowano IX edycję festiwalu Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu. Zgromadzeni w sali koncertowej mieli wyjątkową okazję wysłuchać utworów Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego, które do tej pory grali tylko w Teatrze Starym w Lublinie.
To jest nasz pierwszy koncert poza przytulną sceną Teatru Starego - podkreślił Marek Napiórkowski, jeleniogórska gwiazda muzyki jazzowej.

Artyści zwrócili uwagę, że projekt pod nazwą "Szukaj w snach" grywali do tej pory dla najmłodszej publiczności i był to zarówno debiut z tym repertuarem przed dorosłymi słuchaczami.

Koncert odbywał się w niezwykłej atmosferze, publiczność aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu - nucąc utwory do poduchy, a nawet... chrapiąc.

- Grając w moim rodzinnym mieście zawsze czuję niesamowite ciepło bijące z widowni, a ten repertuar pogłębia ten stan. Dziękuję organizatorom JGJ, czyli koncertów, które gram z Arturem Lesickim w filharmonii - Agencji Solo (Oli Głowni i Mirkowi Saleckiemu) oraz wspierającym tę inicjatywę władzom miasta - mówił Marek Napiórkowski, któremu tradycyjnie towarzyszyli najwięksi fani, czyli rodzina na widowni.

Muzykom na scenie towarzyszyli: Michał Dąbrówka, Michał Górny, Paweł Pańta oraz Ilona Bekier, która uświetniła występ pięknym tańcem.

W sobotę (27.10) kolejny koncert. O godz. 19:00 wystąpią Artur Lesicki i Beata Przybytek, a na niedzielę (28.10) zaplanowano koncert Marka Napiórkowskiego, Artura Lesickiego i Krzesimira Dębskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
13%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group