Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9927
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeszcze nie rozpoczęto prac modernizacyjnych na trasie kolejowej Piechowice–Szklarska Poręba Górna

Piątek, 2 listopada 2012, 7:25
Aktualizacja: Sobota, 3 listopada 2012, 8:10
Autor: Mea
Region: Jeszcze nie rozpoczęto prac modernizacyjnych na trasie kolejowej Piechowice–Szklarska Poręba Górna
Fot. Mea
– Remont linii kolejowej Szklarska Poręba Górna – Piechowice miał rozpocząć się na początku października, wtedy pociągi przestały tędy kursować. Niestety do tej pory nie widać żeby były na tym odcinku wykonywane jakiekolwiek prace – alarmuje czytelnik. – W ciągu dwóch tygodni wykonawca powinien rozpocząć modernizację, której termin przesunął się przez długo trwający przetarg, w którym uczestniczyło dziewięć firm – poinformował Zbigniew Gzik, zastępca dyrektora Centrum Realizacji i Inwestycji wrocławskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych S.A.

1 października pociągi przestały kursować na trasie Piechowice- Szklarska Poręba Górna. - Plac budowy został przekazany 18 października konsorcjum firm Pol-Aqua i hiszpańskiej Vias, która jeszcze nie rozpoczęła prac remontowych, a czas na ich zakończenie ma do końca sierpnia 2013 r. – dodał Zbigniew Gzik. Koszt inwestycji wyniesie ok. 29 mln zł. 30.10.2012 r. podpisano umowę między Urzędem Marszałkowskim a PKP PLK na dofinansowanie modernizacji tej trasy ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85% kosztów kwalifikowalnych.

Linia ma być zamknięta od 1 października do sierpnia przyszłego roku. Urząd Marszałkowski planuje jednak wznowienie ruchu na tym odcinku w okresie zimowym, kiedy prace remontowe nie będą możliwe. – Prawdopodobnie 1 grudnia zostanie przywrócony ruch pasażerski, a w okresie wiosennym znów zostanie zamknięty i remont będzie kontynuowany – powiedział Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Zapowiadana wcześniej prędkość 80 km na godzinę okazała się zbyt duża. – Pociągi na trasie Szklarska Poręba -
Piechowice na niektórych odcinkach będą mogły rozpędzić się maksymalnie do 55 – 60 km na godzinę. Z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej będzie można dojechać w ciągu ok. 30 minut – mówił Zbigniew Gzik.

W ramach inwestycji w Szklarskiej Porębie Górnej zostaną zmodernizowane perony 1 i 2, a w Piechowicach odremontowany zostanie peron 1. Kolejnym odcinkiem do zmodernizowania jest trasa z Jeleniej Góry do Piechowic i na tym odcinku będzie możliwa do osiągnięcia prędkość 80 km na godz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
534
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group