Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6566
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeszcze można zapisać się na Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’2012

Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 13:16
Aktualizacja: 13:17
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jeszcze można zapisać się na Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’2012
Fot. Agrafka
Do 15 kwietnia przedłużony został termin zapisów na tegoroczne Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’2012, które odbędą się 11 i 12 maja na jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

Targi odbędą się już po raz 14., a każdy z wystawców może wziąć w nich udział bezpłatnie, dzięki pozyskaniu przez Powiat Jeleniogórski środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Inwestujemy w waszą przyszłość, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Sakosonia 2007-2013 na Projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” i włączeniu targów do tego projektu. W ubiegłym roku impreza przyciągnęła ponad 100 wystawców i bardzo wielu gości.

- Do 15 kwietnia przyjmujemy jeszcze zapisy do tegorocznego TOURTECU. Zainteresowanie jest dosyć duże, gdyż zgłosiło się już ponad 60 wystawców z całej Polski m.in. z Mazur, znad Bałtyku itp., a także z Czech, Niemiec i Holandii. Czekamy jeszcze na potwierdzenie obecności Belgów, którzy krzewią kulturę walońską, a ponieważ na naszych terenach w trzech miastach - Szklarska Poręba, Lwówek Śląski i Kowary - są bractwa walońskie, będzie można zobaczyć jak wyglądał niegdyś chrzest waloński i inne ciekawe obrzędy. Imprezie towarzyszyć będzie Ogólnopolska Giełda Wydawnictw Turystycznych, której współorganizatorem jest Książnica Karkonoska. Zaprezentujemy nasze najnowsze wydawnictwo, które przygotowaliśmy wraz z Łużycami Górnymi „Przewodnik po Karkonoszach i Łużycach Górnych” – poinformował Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Jak w ubiegłym roku Plac Ratuszowy zapełni się wystawcami, którzy będą zgromadzeni w tematycznych uliczkach powstanie m.in. uliczka karkonoska, niemiecka, czeska, produktu regionalnego itd. Prócz atrakcyjnych ofert turystycznych, Fundacja Ducha Gór zaprezentuje tradycyjne wypieki, przetwory i nie tylko.

Nie zabraknie występów artystycznych regionalnych zespołów tj. Gościniec, czy Wrzosy, a także występów dzieci z piechowickiego przedszkola. Tym razem wraz z regionalnym zespołem Karkonosze zaśpiewa zespół z Bambergu. Zespoły, które chciałyby wystąpić podczas targów, mogą się jeszcze zgłaszać do organizatora. Dla wystawców przewidziano dodatkową atrakcję w postaci lotów szybowcem nad Jelenią Górą.

O TOURTECU’ 2012 można już przeczytać w dwumiesięczniku „Rynek Podróży”, gdzie opisane są walory Karkonoszy i Łużyc Górnych: „Tylko na targach TOURTEC wielowiekowe tradycje wędrowania, magicznych miejsc oraz relaksu w przyjaznych hotelach i Spa łączy jeden cel – oferowanie ciekawego i atrakcyjnego wypoczynku”.

Warto podkreślić, że w tym roku, za targi zorganizowane w 2011 r. TOURTEC zajął 9 miejsce w rankingu przeprowadzonym przez dwumiesięcznik „Rynek Podróży”. W całej Polsce podobnych imprez odbywa się ok. 100.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group