Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11044
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest szansa na połączenie obwodnicy z Nowowiejską?

Środa, 14 sierpnia 2013, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 15 sierpnia 2013, 8:04
Autor: Angela
Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie budowy kilometrowego łącznika obwodnicy południowej z ul. Nowowiejską w Jeleniej Górze. – Jest on potrzebny przede wszystkim dla budującego się osiedla, ale i dla połączenia obwodnicy z tą częścią miasta – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg.

Plany wybudowania odcinka drogi przy Pałacu Paulinum powstały już w 2011 roku. Wówczas miasto planowało jego wykonanie razem z obwodnicą czyli Aleją Solidarności biegnącą od ul. Wincentego Pola do ul. Sudeckiej. Skończyło się jednak na wykonaniu projektu, przygotowaniu pozwolenia na budowę oraz kosztorysu.

- W ostatnim czasie aktualizowaliśmy kosztorys, który ma ważność trzymiesięczną – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Był on potrzebny do wniosku unijnego, który miasto składało na dofinansowanie budowy tego odcinka drogi. Ta droga jest potrzebna, bo otworzyłaby tereny na budowanym Osiedlu Urocza 2, gdzie już kilka działek kupiono. Ludzie się tam budują i muszą dojeżdżać polną drogą. Wybudowanie tego łącznika z pewnością ożywiłoby ten rejon, bo działki są tam uzbrojone w kanalizację deszczową i wodną, ale nie ma jak do nich dojechać – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Podobna sytuacja jest od strony ulicy Wincentego Pola, gdzie brakuje podobnej długości odcinka, który połączyłby obwodnicę południową z ul. Krakowską. Obwodnica ma w tym celu przygotowane 20-metrowe zjazdy. Teraz potrzebne są pieniądze na realizację tych zadań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
456
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group