Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6202
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest szansa na połączenie obwodnicy z Nowowiejską?

Środa, 14 sierpnia 2013, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 15 sierpnia 2013, 8:04
Autor: Angela
Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie budowy kilometrowego łącznika obwodnicy południowej z ul. Nowowiejską w Jeleniej Górze. – Jest on potrzebny przede wszystkim dla budującego się osiedla, ale i dla połączenia obwodnicy z tą częścią miasta – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg.

Plany wybudowania odcinka drogi przy Pałacu Paulinum powstały już w 2011 roku. Wówczas miasto planowało jego wykonanie razem z obwodnicą czyli Aleją Solidarności biegnącą od ul. Wincentego Pola do ul. Sudeckiej. Skończyło się jednak na wykonaniu projektu, przygotowaniu pozwolenia na budowę oraz kosztorysu.

- W ostatnim czasie aktualizowaliśmy kosztorys, który ma ważność trzymiesięczną – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Był on potrzebny do wniosku unijnego, który miasto składało na dofinansowanie budowy tego odcinka drogi. Ta droga jest potrzebna, bo otworzyłaby tereny na budowanym Osiedlu Urocza 2, gdzie już kilka działek kupiono. Ludzie się tam budują i muszą dojeżdżać polną drogą. Wybudowanie tego łącznika z pewnością ożywiłoby ten rejon, bo działki są tam uzbrojone w kanalizację deszczową i wodną, ale nie ma jak do nich dojechać – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Podobna sytuacja jest od strony ulicy Wincentego Pola, gdzie brakuje podobnej długości odcinka, który połączyłby obwodnicę południową z ul. Krakowską. Obwodnica ma w tym celu przygotowane 20-metrowe zjazdy. Teraz potrzebne są pieniądze na realizację tych zadań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group