Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10282
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest rekomendacja na nowego dyrektora Teatru im. C.K. Norwida

Środa, 10 kwietnia 2013, 12:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 14:48
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jest rekomendacja na nowego dyrektora Teatru im. C.K. Norwida
Fot. Teatr Na Woli
Zwycięzcą konkursu na dyrektora jeleniogórskiego Teatru im. C.K. Norwida został 38–letni Piotr Jędrzejas, absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ostatecznie zadecyduje, czy obejmie on to stanowisko.

- Komisja konkursowa pracująca przy wyborze kandydata na dyrektora Teatru im. C.K. Norwida zakończyła pracę i przekazała Prezydentowi Miasta protokół, rekomendując do tej funkcji Piotra Jędrzejasa, reżysera i aktora. Zyskał on 5 głosów na 9. członków komisji. Poinformujemy, gdy Prezydent Miasta podejmie ostateczną decyzję o rozstrzygnięciu konkursu - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego UM wJeleniej Górze Cezarego Wiklika.

Piotr Jędrzejas urodził się w 1975 r. Jest reżyserem, aktorem, absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST z 2004 roku. Dyplom obronił w 2005 r. Reżyserował spektakle między innymi w Teatrze Stu „Monologi waginy” Eve Ensler i Teatrze Ludowym w Krakowie m.in. „Bajzel” Krzysztofa Czeczota i jako współreżyser „Ryszarda III” Williama Shakespeare’a w reż. Jerzego Stuhra, w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie m.in. „7 sekund/In God we trust” Falka Richtera, „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa i „Żydówek nie obsługujemy” Mariusza Sieniewicza, Stowarzyszeniu Teatralnym N50,18 E18,46 w Zabrzu m.in. „Edmond” Davida Mameta i „Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś” Michała Walczaka oraz Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach „Dziady A. Mickiewicza wg. S. Wyspiańskiego” oraz „Kartotekę” Tadeusza Różewicza.

W latach 1999-2001 należał do zespołu Teatru Nowego w Zabrzu, grał Nicka w „Kto się boi Virginii Woolf?” Edwarda Albee, w reżyserii Laco Adamika w Teatrze Śląskim w Katowicach.

W projekcie Laboratorium Dramatu /Scena Przodownik/ Teatru Na Woli wyreżyserował sztukę "Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś" Michała Walczaka oraz m.in. czytanie „Tramtadrada” Roberta Utkowskiego i „Króla Mięsopusta” Jarosława Marka Rymkiewicza. Źródło: Teatr na Woli w Warszawie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
457
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group