Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 11476
Zalogowanych: 104
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jest praca wakacyjna w Niemczech

Środa, 2 stycznia 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:06
Autor: Angela
To ostatni dzwonek by zgłosić się do wakacyjnej pracy w Niemczech. Tylko do 10 stycznia 2013 roku studenci studiów dziennych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą złożyć dokumenty do Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Kto ma szansę wyjechać? Osoby w wieku od 18 do 35 lat, z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego.

Ze względu na otwarcie niemieckiego rynku pracy od maja 2011 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w okresie wakacji 2013’ mogą wyjechać do pracy Niemczech. Nie ma limitów podań, ale są pewne warunki. O zatrudnienie wakacyjne mogą ubiegać się: studenci studiów dziennych w tym studenci ostatniego roku studiów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (za wyjątkiem szkół ogólnokształcących) w tym uczniowie ostatniego roku nauki. Muszą to być osoby pełnoletnie, ale nie starsze niż 35 lat. Wymagany jest również minimum 3-letni okres nauki języka niemieckiego i co najmniej 2-miesięczny okres letnich wakacji.

Wzory i druki dokumentów są do pobrania w siedzibie urzędu pracy oraz na stronie internetowej www.dwup.pl. Przy składaniu podania trzeba okazać legitymację studencką lub uczniowską.
Filia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy znajduje się przy al. Wojska Polskiego 18 w Jeleniej Górze (pokój nr 103 i 105). Telefon: 75 75 45 185 oraz 75 75 45 186.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
496
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
11%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
System ich odrzucił. Dziś dzięki niemu zmieniają świat
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Drążyli je więźniowie w czasie wojny. Tajemnicze sztolnie w Piechowicach
 
Aktualności
Będzie więcej pocisków
 
Inne wydarzenia
Rozpoczął się Bike Adventure. Są i będą utrudnienia w ruchu!
 
Aktualności
Sudecki unikat w Kromnowie – kościółek św. Jerzego
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group