Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3883
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jest mapa kultowych schronisk

Środa, 6 kwietnia 2022, 9:50
Autor: WAC
Region: Jest mapa kultowych schronisk
Fot. UMWD
Przypominamy, że z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego powstała mapa kultowych miejsc w dolnośląskich górach, dostępna online w serwisie Geoportal Dolny Śląsk.

Na mapie zaznaczono 26 miejsc, które od lat przyciągają turystów swoim klimatem oraz zapewniają wytchnienie w trakcie górskich wycieczek. Obok można znaleźć zdjęcia, informacje na temat adresu, położenia, liczby noclegów, a także link do strony internetowej obiektu oraz artykułu na stronie dolnyslask.travel, gdzie znajduje się szczegółowy opis obiektu: okoliczne szlaki, historia, udogodnienia, sposób dotarcia czy atrakcje, które można zobaczyć, wybierając się na szczyty. Do opublikowanej mapy cały czas mogą dołączyć kolejne miejsca, zgłaszając się do Wydziału Promocji Województwa Dolnośląskiego. Wydanie papierowej wersji mapy z kultowymi obiektami w górach na Dolnym Śląsku zaplanowane jest na jesień. 

Już trzeci sezon wraz z GOPR-em i dolnośląskimi atrakcjami promujemy bezpieczną turystykę w regionie w ramach akcji #GóryBezBrawury – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. - Dolny Śląsk to nie tylko najwięcej zabytków i uzdrowisk w Polsce, ale również wspaniałe, górskie szlaki z niesamowitymi obiektami, które noszą już miano kultowych. Aby ułatwić turystom zwiedzanie i zapewnić bezpieczeństwo na jednej mapie zgromadziliśmy miejsca, których, odwiedzając Sudety, przegapić nie można.

Link do mapy: https://geoportal.dolnyslask.pl/app/mapa/umwd-wodgik-wroclaw/kultowe-miejsca-w-dolnoslaskich-gorach-b4xk9/

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group