Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6675
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Angela/AP: Jest już sprawny samochód dla ochotników z Jagniątkowa

Czwartek, 22 marca 2012, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: straze
Angela/AP: Jest już sprawny samochód dla ochotników z Jagniątkowa
Fot. AP
Strażacy OSP w Jagniątkowie mają już pojazd, którym mogą jechać na akcję. Miejsce wysłużonego żuka z 1975 roku, zajął używany pięcioosobowy volkswagen transporter T4 z 1997 roku. Dzięki temu jagniatkowscy ochotnicy będą uwzględnieni w podziale bojowym.

- Nasza jednostka posiada dziewięciu uprawnionych strażaków do udziału w akcjach, kilkunastu jest w trakcie zdobywania uprawnień. Taki samochód nas zadowala - to wystarczy aby się przemieszczać i dojechać na miejsce ewentualnego zdarzenia - mówią jagniątkowscy strażacy.

- Wóz bojowy mają koledzy z sobieszowskiej OSP i aby ich wspomóc w czasie pożaru lub klęsk żywiołowych będziemy mogli bez stresu dojechać. Stary wysłużony Żuk wielokrotnie dyskwalifikował nas w tych działaniach, a każda para rąk strażaka w ratowaniu ludzkiego życia jest niezbędna - dodaje Jan Herba, Komendant OSP w Jagniątkowie.

Sto lat temu Gerhard Hauptmann wręczył ówczesnym jagniątkowskim strażakom dyplom okolicznościowy z okazji powstania Straży Pożarnej w Jagniątkowie. Miło, że w rocznicę tego wydarzenia mogliśmy otrzymać sprawniejszy samochód i tym samym poprawić nasze warunki ochotniczej pracy i nadal służyć pomocą – podkreśla komendant.

Załoga OSP w Jagniątkowie dziękuje tym, którzy przyczynili się do zakupu samochodu , w tym: organizatorom balu dobroczynnego czyli Watrze Jagniątkowskiej, Stowarzyszeniu Jagniątków Nasz Dom, Stowarzyszeniu Sympatyków Sobieszowa, zespołowi muzycznemu Deja Vu, wszystkim uczestnikom balu, darczyńcom, za wkład w to przedsięwzięcie oraz głównemu sponsorowi dzięki, któremu marzenie o zakupie tego samochodu, w tym czasie, mogło się ziścić.

Podczas II Jagniątkowskiego Balu Dobroczynnego zebrano kwotę 12.940 zł. Samochód dla jagniątkowskich strażaków kosztował 20.000 zł. Samochód będzie garażowany w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagniątowie, która dwa lata temu w czynie społecznym została docieplona i otynkowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (74) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group