Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7922
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jesienne Targi Pracy już wkrótce

Niedziela, 16 października 2016, 7:39
Autor: Org
Jelenia Góra: Jesienne Targi Pracy już wkrótce
Fot. Organizator
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze organizuje 28 października w godz. 10.00 –14.00 przy ul. Złotniczej 12 Jesienne Targi Pracy.

Jak powiedziała Olga Jabłonko, dyrektor CEIPM: Organizowanie Targów jest wpisane w naszą działalność, gdyż jako placówka musimy analizować rynek usług edukacyjnych i lokalny rynek pracy.

Na terenie Jeleniej Góry jest zapotrzebowanie na fachowców i specjalistów, ale reprezentujących konkretne zawody. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców w ramach Targów Pracy przewidziany jest panel dyskusyjny pomiędzy pracodawcami a przedstawicielami oświaty, dotyczący aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz przewidywanych w tym zakresie zmianach w najbliższych latach.
Grupą docelową odbiorców działania są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby bezrobotne, lub szukające nowych możliwości zatrudnienia.

- Musimy zadbać o młodzież , która w tym roku kończy edukację na poziomie szkoły średniej i stanie przed dylematem, czy podjąć dalszą drogę kształcenia, czy też zdecydować się na podjęcie pracy. Z myślą o nich planujemy w ramach wydarzenia krótkie warsztaty z doradcami zawodowymi, aby na spotkanie z pracodawcami poszli przygotowani. Mamy nadzieję, że udział młodzieży w wydarzeniu zaowocuje refleksją o konieczności zmobilizowani siły w celu dalszego kształcenia, lub pomoże podjąć świadomą decyzję o wyjeździe zarobkowym, lub pozyskaniem pracy w miejscu zamieszkania. Zawsze będzie to kolejny krok, do podejmowania przez nich odpowiedzialnych decyzji, które zaowocują w dalszym życiu – informuje Olga Jabłonko. - Jeżeli ktoś z pracodawców chce dołączyć jako wystawca to zapraszamy do kontaktu - dodaje.

W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt pod nr tel. 75 64 577 30 i 33 lub mailowo: ceipm.jeleniagora@ohp.pl lub mbp.jeleniagora@ohp.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group