Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7916
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Jesień z inwestycjami

Poniedziałek, 19 października 2020, 9:11
Autor: WAC
Piechowice: Jesień z inwestycjami
Fot. WAC
Przetargi na realizację czterech inwestycji – trzech wodno-kanalizacyjnych oraz jednej z zakresu rozbudowy oświetlenia drogowego rozstrzygnął w ostatnim okresie Urząd Miasta w Piechowicach. Wszystkie zadania, których zakończenie planowane jest na drugą połowę grudnia będą sfinansowane z budżetu samorządu.

Pierwsze z zadań dotyczy budowy odcinka o długości 596 metrów sieci wodociągowej pomiędzy ul. Cmentarną, a siedzibą Rejonu Dróg Krajowych. Wartość prac, których wykonawcą będzie firma Jadar z Wojcieszyc, to 279 tysięcy złotych. Ta sama firma wybuduje kanalizację, o długości 278 metrów w ulicy Pakoszowskiej, na odcinku od ul. Zamkowej do skrzyżowania z potokiem Piastówka. Wartość inwestycji to 315 tysięcy złotych. Około 353 tysiące złotych pochłonie budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Kopernika z odtworzeniem nawierzchni drogi. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Jeltech z Piechowic.

Listę aktualnych inwestycji samorządu Piechowic zamyka rozbudowa oświetlenia ulicznego. Na ulicach: Asnyka, Norwida, Prusa, Szymborskiej i Orzeszkowej zostanie zamontowanych 31 opraw oświetleniowych. Dodatkowo trzy nowe słupy drogowe i trzy parkowe staną przy ul. Turystycznej. Nowy słup oświetleniowy zostanie też zamontowany przy placu zabaw przy ul. Lipowej. Wartość zadania, którego wykonawcą będzie firma Jadar z Piechowic to 149 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group