Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7983
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Jerzy Pokój przewodniczącym rady powiatu

Środa, 3 grudnia 2014, 8:02
Aktualizacja: Czwartek, 4 grudnia 2014, 7:33
Autor: Mea
Powiat: Jerzy Pokój przewodniczącym rady powiatu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Podczas pierwszej Sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego nowo wybrani radni najpierw złożyli ślubowanie, a potem wybrali przewodniczącego i jego zastępców. Na kolejnej sesji, którą zaplanowano na 15. grudnia, zostanie wybrany starosta jeleniogórski.

Jerzy Pokój (PO) z Karpacza otrzymał 17 głosów za, 1 przeciw i został nowym przewodniczącym rady powiatu. Na wiceprzewodniczących wybrani zostali: Krzysztof Wiśniewski („Razem dla Regionu”) z Miłkowa zdobywając 13 głosów poparcia oraz Bogdan Kamiński (PSL) z Janowic Wielkich otrzymując 10 głosów.

Radny Witold Rudolf (PSL) został ponownie wybrany na burmistrza Piechowic, więc w jego miejsce radną zostanie prawdopodobnie Wiesława Bąk (PSL) z Piechowic.

Pozostali radni to: Sławomir Celt (RDR) z Janowic Wielkich, Bogusław Chodak (PiS) z Siedlęcina, Mirosław Górecki (PO) z Kowar, Eugeniusz Kleśta (PiS) z Mysłakowic, Anna Konieczyńska (PO) z Dziwiszowa, Jarosław Kotliński (PiS) z Kowar, Paweł Kwiatkowski (PSL) z Rybnicy, Julian Lachowicz (PiS) ze Szklarskiej Poręby, Rafał Mazur (PO) z Piechowic, Grzegorz Rybarczyk (SLD) z Piechowic, Leszek Supierz (PSL) Kowary, Andrzej Sztando (SLD) Jeżów Sudecki, Grzegorz Truchanowicz (PO) z Karpacza, Andrzej Walczak (PSL) z Karpacza oraz Jacek Włodyga (SLD) z Karpacza, który w minionej kadencji pełnił funkcję starosty jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group