• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 0:06
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 5817
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jerzy Łużniak przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 sierpnia 2009, 13:10
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2009, 7:37
Autor: Mar
Fot. Mar
Dzisiaj w jeleniogórskim sądzie rejonowym odbyła się druga rozprawa z oskarżenia prywatnego Roberta Prystroma przeciwko wicemarszałkowi dolnośląskiemu, a do niedawna zastępcy prezydenta Jeleniej Góry, Jerzemu Łużniakowi o publiczne oszczerstwa i mówienie nieprawdy. Te oskarżenia, zdaniem R. Prystroma, pojawiały się na łamach lokalnej prasy.

Sąd zdecydował o utajnieniu rozprawy mimo tego, że nie dotyczy ona spraw prywatnych czy intymnych, a zarzutów znanych publicznie. Ciekawe byłoby prześledzenie jak swojego poglądu na postępowanie prezesa Wspólnego Miasta broni Jerzy Łużniak, a jakimi argumentami dysponuje Robert Prystrom w obronie swojej naruszonej czci. Rozprawa zaplanowana na dwie i pół godziny trwała ponad 3.
- Co oni tam robią, ile można zmarnować czasu na dyskusję o pyskówkach – denerwowali się czekający na swoją kolej przed zamkniętymi drzwiami sali rozpraw.

W końcu z drzwi sali rozpraw wyłonił się oskarżyciel, za nim oskarżony. Jerzy Łużniak, wyraźnie podenerwowany, odmówił komentowania sprawy, natomiast Robert Prystrom wypowiedział się obszernie.
- Zdziwiony jestem tym, że sędzina zabroniła mediom udziału w tej rozprawie, ja nie miałem nic przeciwko – zadeklarował – sprawa będzie kontynuowana 28 października. Dzisiaj składałem obszerne wyjaśnienia na temat moich działań. Cieszę się, że sąd podszedł to sprawy merytorycznie i będzie czas na wyjaśnienie jak to jest z marketami, jak to jest z galeriami, z ich lokalizacjami, dlaczego zarzuca się nam blokowanie rozwoju miasta i działanie na szkodę miasta, że przez nas inwestorzy omijają miasto.

Tymczasem ja i stowarzyszenie mamy dowody na piśmie od inwestorów, że wstrzymują się od budowy nie z naszego powodu, ale przez kryzys, zmianę strategii, przeinwestowanie. Złożyłem wyjaśnienia, a na następnej rozprawie będziemy odpowiadać na pytania sądu. Nie ma mowy o ugodzie, skoro pan Łużniak, już po rozpoczęciu procesu ponawia oskarżenia, tym razem na łamach Gazety Wrocławskiej, że przez nas jeleniogórzanie nie mogą kupować w galeriach, że odstraszamy inwestorów. Ja mam czarno na białym że to nieprawda i to udowodnię. Podobno przeszkadzamy w rozwoju, a przecież powstaje i Castorama i Galeria Grodzka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~He 5-08-2009 16:04
Jak mali chłopcy za stodołą... panowie, przestańcie zatruwać nasze miasto i obaj wyjedźcie gdzieś na zawsze!
~? 5-08-2009 16:14
Faktem jest jednak, ze od ostatnich wyborow ludzie mniej lub bardziej zwiazani z R. Prystromem i WM objeli kilka intratnych stanowisk, czyz nie?
~Obserwator 5-08-2009 16:15
Słusznie, jak małe dzieci. Konflikty, nieprzebaczenie, rozgrywki polityczne...Dno dna.
~Drugi list otwarty do członka PO 5-08-2009 17:20
Zaraz, Jurek, to gdzie ty kuźwa w końcu jesteś, w Jeleniej, we Wrocławiu, a może już w Brukseli? Czytam, że już jesteś wicemarszałkiem (lepiej płacą?), teraz czytam, że już nie jesteś prezydentem, a na oficjalnej stronie internetowej miasta Jeleniej Góry w zakładce SAMORZĄD nadal twoja facjata jako wicka jest publikowana. Koniec kadencji się zbliża a Ewa Duziak też nie przedstawiła się jeszcze z wyglądu mieszkańcom. Szukacie może dobrego administratora stronki, grafika komputerowego, mówisz i masz. Rzucam wnet szwabskie żarcie i przybywam ci z pomocą. Rzeknij tylko słówko. A może macie problem z obsadą pierwszego wicka w Ratuszu, ten facio ze Świeradowa nie ma więcej kolesi? Mówisz i masz, chętnie przyjmę posadę zastępcy Obrębalskiego. Czego się nie robi w imię starej przyjaźni i pomocy bliźniemu. A Robertem się nie przejmuj, nie słucha on słów biskupa Życińskiego, aby „nie szukać wyimaginowanych wrogów ukrytych spisków”. A może do ciebie się to odnosi – już mi się wszystko pomieszało. To kto kogo oskarża i za co? I co to za sąd, że kampanii wyborczej nie pozwala prowadzić? Ja ci zrobię reklamę, mam fachowca z Karpacza... ale to będzie kosztować, coś za coś. Czyli tak jak mówiłem, pomoc w formie bonifikaty do kredytu dla ofiary kryzysu gospodarczego, zaproszenie na obchody porozumień sierpniowych obok Donka i tego drugiego z Disneylandu, wycieczka do Tequili i szczepionkę przeciw świńskiej grypie mi załatw u Ewy Kopacz. No, to tyle na razie, jak będziesz chciał mieć klakę na następnej rozprawie to wiesz, na meila info i po ptokach. Załatwimy Robertowi następną blokadę tuż przed wyborami, na okres próby... Ps. Mam układy z nadzianymi Niemcami, są chętni zainwestować w wiatraki. Rozkręcimy Jelonkę, az Prystromowi gały wyjdą. Jednemu i drugiemu;-) Narazicho! Grześ
~byly peowiec 5-08-2009 18:12
Nareszcie ktoś utarł nosa Łużniakowi, od kilku lat widziałem jak sprawy personalne przedkładał nad sprawy publiczne ( np. żona "wygrała" konkurs i jest w Urzędzie Pracy. Przykłady można mnożyć. Prystrom nie jest moim księciem z bajki ale doceniam konsekwencje w jego działaniu pomimo, że już od czasów Kusiaka robi się na niego nagonkę . Myślę, że tak zwane lokalne "elity" poprostu się go boją i jest w tym wiele prawdy . Będę Panu kibicował może się wreszcie Panu uda rozbić te układy i niemoc.
~Mathew 5-08-2009 18:19
Panie Prystrom w kwestii formalnej sędzina to żona sędziego a na sali rozpraw była Pani Sędzia...
~s13 5-08-2009 20:04
mozna miec swoje sympatie ale nie mozna odmówic r.prystromowi tego co zrobil dla samorzadnosci jeleniej góry..tego ze dziala nie w systemie partyjnym..bo trudno nie widziec ze w przypadku PO/a i tak bylo w PIS i SLD/ decyzje zapadaja nie u nas ale we wroclawiu..
~Jancio Wodnik 5-08-2009 20:05
I mamy lokalnego Miodka.Nic nie zauważa tylko żonę sędziego.Chyba nie o to chodzi.
~po 5-08-2009 20:34
Na zdjęciu nr 3 Łużniak ma niewyraźną minkę, coś tak jakby koniec kariery...
~ 5-08-2009 21:24
Grzesiu ! Jak pamiętam, Ty zawsze miałeś poczuie humoru !!! Jak wiesz, satyra polityczna była i jest najskuteczniejszym orężem w walce z głupotą i niekompetencją. Z tej racji, często przechodzi do historii, a jej bohaterowie /satyrycy/, to przeważnie ludzie o wyjątkowej inteligencji i odwadze. Mogą sobie na nią pozwolic, bo jest chroniona specjalną KONWENCJĄ Z GENEWY !!! Na dowód tego opowiem Ci taką Historyjkę rodem z Nieniec - gdzie obecnie jesteś ... W czasach rozkwitu NARODOWEGO SOCJALIZMU , był w Berlinie taki satyryk /nazywał sie chyba Lipke/... Wystepując na scenie teatru, zapowiedział, że zapozna widzów z RODZINĄ MANÓW !!! Wyciągnął z worka trzy porcelanowe świnki i mówi . Ta mała świnka to KINDERMAN ! Ta średnia, to FRAUMAN ! A TA WIELKA ŚWINIA TO HERMAN !!! Jedna połowa sali zamilkła, a druga zwiała !!! Oczywiscie tej samej nocy, przyszli panowie z GESTAPO i satyryka zwinęli .. Zrobił się wrzask miedzynarodowy, interweniowała LIGA Narodów i kto tylko coś znaczył w Europie, a ponieważ Adolf jeszcze wówczas chciał zachować pozory, kazał go po roku LAGRU, wypuscić !!! I znów wystąpił /wymizerowany na scenie teatru/, gdzie sądzono że ma dość i widzom nic nie grozi . A ON WYCIĄGA Z WORA TRZY ŚWINKI i mówi że zapozna widzów z RODZINĄ MANÓW !!!! Połowa sali zwiała, a połowę sparaliżowało i słucha. Ta mała świnka, to KINDERMAN. Ta średnia to FRAUMAN . A PRZEZ TĄ WREDNĄ WIELKĄ I GRUBĄ ŚWINĘ, SIEDZIAŁEM ROK W OBOZIE !!! Wyobraż sobie Grzesiu, że go tym razem ani zamknęli, ani zlikwidowali. Całe Niemcy miały ubaw, a Herman uznał, że należy go zaprosić do kancelarii RZESZY na spotkanie z Adolfem, celem przekazania mu wszystkich wiadomosci na temat poglądów w środowisku ówczesnych elit nauki i kultury, co skrzętnie wykorzystał GEBELS , pisząc swoje propagandowe wystapienia. Tak więc gratuluje Ci poczucia humoru , bo odwaga dziśiaj tak staniała, że nie warto się nią przejmować. A hamstwo jak widzisz kwirnie !!!! A na marginesie , Z TYMI WIATRAKAMI , to mi się strasznie podobało !!!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ....
~wiedzacy 5-08-2009 22:38
pamietam jak prystrom nagabywal na targowisku zabobrze!potem nawet na gieldzie w cieplicach itp.potem my kupcy zobaczylismy kim jest pan robert i wiekszosc dala sobie z nim spokoj!!!
~Grześ 5-08-2009 23:15
Dzięki Józiu Józek, a czemu ty nie masz jeszcze profilu na Naszej Klasie? 13 Gajewskich z Jelonki znalazłem, a ciebie tam nie ma. Boisz się przyznać do jakiej budy chodziłeś? A może boisz się, że nie znajdziesz przyjaciół? Ja się do ciebie przyznam. Robert Prystrom tam jest. Ma tylko 64 znajomych, więc nie ma paniki, że zostanie prezydentem. W razie czego, załatwię go jak Krzaklewskiego;-) I jeszcze jedno, jadę na zwiady do wód termalnych na Węgry. Chcę przywieźć ściągą Obrąbalskiemu społecznie. Wiem, że tam bywałeś, co mi polecisz? Na korzonki;-)
~? 5-08-2009 23:55
Czy polskie prawodastowo przewiduje jakies konsekwencje dla uznanego winnym w tego typu sprawie? Mysle tu o ewentualnym zakazie sprawowania funkcji publicznych czy kandydowania w wyborach. Bo jesli tak to o to tu gra przeciez idzie. Czy moze ktos wie cos w tej kwesti?
~ogromna prośba 6-08-2009 9:56
do Grzesiu.Panie Niedzwiecki, proszę zaprosić na tą pana objazdówkę po Europie pana Gajewskiego i pana Prystroma i ogromna prośba:już nigdy tutaj nie wracajcie!!!
~Grzesiu 6-08-2009 11:34
ale czyja prośba? proszę zrobić sondaż;-)
jgajewski 6-08-2009 13:50
No widzisz Grzesiu !? HERMANÓW CI U NAS DOSTATEK !!!! I to w dodatku ŚMIERDZACYCH SKUNKSÓW, którzy nie mają odwagi sie podpisać !!! Pozdrawiam: Gajewski ...
teessi 6-08-2009 20:34
Czy ten artykuł dotyczy pana Gajewskiego i pana Niedźwiedzkiego? Kto to taki ten HERMAN, co ma tak dużo rodzeństwa, które się nie myje? Czy to ich znajomy?
bryŻid bardot 6-08-2009 22:39
nie, ten artykuł dotyczy Łużniaka i Prystroma, ale oni milczą... pewnie się myją;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group