Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5284
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jerzy Górniak o swoim odwołaniu: Cygan zawinił, kozę powiesili

Wtorek, 11 marca 2014, 11:46
Aktualizacja: Środa, 12 marca 2014, 8:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jerzy Górniak o swoim odwołaniu: Cygan zawinił, kozę powiesili
Fot. Archiwum
Tak o zwolnieniu ze stanowiska komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze przez władze miasta, wypowiada się odwołany Jerzy Górniak, który tę funkcję pełnił 25 lat. Twierdzi, że został niesprawiedliwie potraktowany, dlatego sprawa znajdzie finał w sądzie. – Oficjalnym powodem podanym w wypowiedzeniu była „utrata zaufania”, ale ja nie czuję się winny – mówi Jerzy Górniak.

Od kilku dni zarządzeniem prezydenta Marcina Zawiły, pełniącym obowiązki komendanta jeleniogórskiej Straży Miejskiej jest Jacek Winiarski, dotychczasowy zastępca. Prezydent M. Zawiła za powód tego zwolnienia podaje ogólną ocenę straży i zapowiada, że niebawem ogłoszony zostanie konkurs na to stanowisko.

- Enigmatycznie argumentowano, że stracono do mnie zaufanie – mówi Jerzy Górniak.- Bezpośrednią przyczyną była pewna decyzja p. Wójcika, ale to długa i skomplikowana historia. Cygan zawinił, kozę powiesili. W każdym razie, ja nie czuję się winny, bo nie byłem nawet stroną. Dlatego złożyłem sprawę do sądu. Niech rozstrzygnie to niezawisły sąd, a ja póki co jestem na zaległym urlopie – dodaje Jerzy Górniak.

Próbowaliśmy się skontaktować z prezydentem Marcinem Zawiłą oraz jego zastępcą Jerzym Łużniakiem, ale mimo prób, nie udało nam się otrzymać w tej sprawie komentarza.

W kuluarach natomiast słychać głosy, że na stanowisko komendanta ma zostać powołany Zbigniew Ciosmak, który w lutym odszedł na emeryturę ze stanowiska komendanta jeleniogórskiej policji.

- Dementuję te plotki – odpowiada jednak Zbigniew Ciosmak. – Nie jestem tym zainteresowany i nikt mi takiej propozycji nie składał. Gdybym chciał dalej pracować, nie odchodziłbym z policji. Teraz odpoczywam, zajmuję się rodziną i wnukiem – dodaje Z. Ciosmak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group