Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6914
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonka.com trzyma kciuki za maturzystów!

Wtorek, 7 maja 2013, 10:27
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2013, 7:25
Autor: Angela/Marcelina Cieślak i Sebastian Rogacki
Jelenia Góra: Jelonka.com trzyma kciuki za maturzystów!
Fot. Marcelina Cieślak/Sebastian Rogacki
Punktualnie o godzinie 9:00 we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych rozpoczął się cykl egzaminów maturalnych. Na początek maturzyści zdają egzamin z języka polskiego, jutro natomiast czeka ich egzamin z matematyki. W jeleniogórskim „Żeromie” do matury przystąpiło w tym roku 194 uczniów, łącznie w Jeleniej Górze egzamin zdaje 1023 abiturientów. Na rozwiązanie zadań z poziomu podstawowego abiturienci mają 170 minut, a poziomu rozszerzonego – 180 minut. Egzamin dojrzałości potrwa ponad trzy tygodnie – do 28 maja.

- Jesteśmy strasznie zestresowani, sami nie wiemy, czego możemy się spodziewać – mówili maturzyści.

Najczęściej wymienianymi lekturami na korytarzu, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości z języka polskiego były: „Pan Tadeusz”, „Wesele”, „Dżuma” czy „Cierpienia Młodego Wertera”.

- Co ma być, to będzie – mówi Maciej, maturzysta. - Biorąc pod uwagę rocznicę powstania w getcie żydowskim, na maturze może pojawić się np. „Inny Świat” – dodał maturzysta Żeroma.

Maturzyści na napisanie egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym mają 170 minut.

Dziś jeszcze, o godzinie 14:00, chętni maturzyści będą zadawali egzamin z wiedzy o tańcu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Maturzyści muszą obowiązkowo zdawać egzamin pisemny na poziomie podstawowym z trzech przedmiotów - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski). Chętni mogą wybrać też poziom rozszerzony z tych przedmiotów.

Obowiązkowo natomiast muszą zdać dwa egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.
Maturzysta może też wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych (biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki) na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Egzaminy pisemne rozpoczynają się przed i po południu - o godzinie 9.00 i o 14.00. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 28 maja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group