Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 21 grudnia
Imieniny: Piotra, Tomasza
Czytających: 14058
Zalogowanych: 116
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Jeleniogórzanki zmierzą się z Wisłą!

Poniedziałek, 2 marca 2009, 12:38
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2009, 16:17
Autor: ahawer
Kraków: Jeleniogórzanki zmierzą się z Wisłą!
Fot. archiwum
W piątek 6.03 koszykarki Finepharm AZS Kolegium Karkonoskie czeka bardzo trudne starcie. Zmierzą się one bowiem w Krakowie z zespołem Wisły Can – Pack. Krakowianki od trzech sezonów są bezsprzecznie najlepsze w ekstraklasie. Zespół Białej Gwiazdy to dwudziestokrotny Mistrz Polski i klubowy Mistrz Europy!

Jeleniogórzanki zajmują obecnie 9 lokatę w tabeli. Po 21 meczach z dorobkiem 28 punktów. O zwycięstwo „pokusiły” się siedem razy, dwa razy częściej schodziły z parkietu pokonane. Jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe, tu bilans jest remisowy 5:5.
Nasze rywalki zaś plasują się na 3 miejscu. Imponująco wygląda ich bilans straconych koszy, najmniej w całej Ford Germanz Ekstraklasie. Mistrzynie Polski są wyjątkowo silne, właśnie na własnym parkiecie, w dotychczasowych pojedynkach przegrały u siebie tylko raz z zespołem KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

Przypomnijmy, w listopadzie, pierwszym ligowym pojedynku z Wisłą, nasze zawodniczki przegrały 50:57. Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie, mimo, że był bardzo wyrównany, to rutyna zawodniczek z Krakowa przeważyła nad losem tego spotkania.
O tym, że jeleniogórzanki potrafią sprawić niespodziankę na wyjeździe, przekonaliśmy się po meczu w Gdyni z Lotosem. Jak będzie tym razem? Okaże się już w tym tygodniu.

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
418
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Psychologia osób, które nie publikują swoich zdjęć w mediach społecznościowych
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
Jeleniogórskie ulice
Gdzie kończy się Sobieszów, a zaczyna Jagniątków?
 
Kilometry
Mandat aż 200 zł za najechanie na linię
 
112
Wylądował w rowie
 
Aktualności
W poszukiwaniu symboli miasta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group