Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6559
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jeleniogórzanka najlepszą z najlepszych „Młodych Poetów Dolnego Śląska”

Niedziela, 11 grudnia 2011, 10:26
Aktualizacja: 10:26
Autor: Accipiter
REGION: Jeleniogórzanka najlepszą z najlepszych „Młodych Poetów Dolnego Śląska”
Fot. Angela
Dziewięcioletnia Weronika Wysocka z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza została zwyciężczynią konkursu „Młody Poeta Dolnego Śląska”.

W minioną sobotę, w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, w ramach drugiej edycji targów książki regionalnej Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy, otrzymała pierwszą nagrodę literacką za „rzadkie u młodego twórcy skupienie na niematerialnej, abstrakcyjnej sferze rzeczywistości”.

Koordynator projektu Katarzyna Zborowska podczas wręczenia nagród młodym laureatom podkreśliła, że tegoroczny wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Weronika Wysocka nagrodzona została za zestaw trzech wierszy: „Jak trudno zrozumieć świat” (…gdy się ma tylko dziewięć lat), „Dzisiaj narysuję radość” oraz „Biuro zaginionych”. Młodziutka pisarka z Jeleniej Góry inspirację czerpała z własnych przeżyć, obserwacji rówieśników i dorosłych oraz otoczenia.

- Swoiste, oryginalne tematycznie i konceptualnie wiersze Weroniki, które znalazły się w finale, były nie tylko osobiste, lecz mocno zaangażowane w problemy współczesnego świata, np. biedę. Tam fikcja wychodziła od prawdy, a nie na odwrót. Liczyła się forma, a nie tylko treść – uzasadnił swój wybór autor wierszy i recenzji literackich Rafał Różewicz, który zasiadł w jury konkursu.

Weronika Wysocka jest już laureatką wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in. w lokalnym konkursie literackim „Kartka z pamiętnika – mój najpiękniejszy dzień” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group