Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7210
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanka: Matka biła dziecko za swój brak wyobraźni

Piątek, 1 maja 2015, 7:43
Aktualizacja: 7:45
Autor: Czytelniczka
Jelenia Góra: Jeleniogórzanka: Matka biła dziecko za swój brak wyobraźni
Fot. Archiwum
Byłam świadkiem niemiłej sytuacji w jednym z marketów. Dwie kobiety (matka z córką) robią zakupy. W wózku na zakupy siedzi może 1,5–roczna dziewczynka a obok wózka drepcze druga, około 3–latka. Kobiety odwrócone tyłem do wózka grzebią w ciuchach i raptem słychać łomot. Upada wózek z zakupami, mniejsze dziecko wypada z wózka, a wózek przygniata dziecko starsze. Babka łapie mniejsze sprawdzając, czy jest całe, a matka wyszarpuje spod wózka za rękę starszą dziewczynkę. Zaczyna ją lać po pupie i na nią wrzeszczeć...

Reakcja ludzi? Żadna. Moja reakcja była natychmiastowa. - Co ty robisz głupia babo? To wasza wina! Nie dopilnowałyście dzieci, zajmując się łachami i jeszcze karcisz za to dziecko? Wy jesteście obie winne!

W odpowiedzi padły oczywiście teksty: - To moja sprawa, zajmij się własnymi dziećmi;
- Moje dziecko, mogę z nim robić co chcę; itp.

Nie odpuściłam. Nie wolno stać bezczynnie i gapić się bez reakcji, jak bite jest dziecko. Ochrona sklepu i kasjerki w końcu zaczęli reagować, to samo inni klienci, którzy do mnie dołączyli.

Mój apel do ludzi: Reagujcie na przemoc wobec dzieci i takie sytuacje! Ta mała dziewczynka, gdyby nie to, że upadła na butelki z napojami, uderzyłaby główką w podłogę z wysokości ok. metra. Bóg wie, jakie mogłoby to mieć konsekwencje. No jak tak można?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group