Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11346
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wenden: Jeleniogórzanin powalczył na zawodowej gali w Niemczech

Poniedziałek, 17 listopada 2014, 17:35
Aktualizacja: 17:51
Autor: MDvR
Wenden: Jeleniogórzanin powalczył na zawodowej gali w Niemczech
Fot. użyczone
Nieopodal holenderskiej granicy w miejscowości Wenden odbyła się w sobotę, 15 listopada zawodowa gala K–1 zorganizowana przez federację WFMC oraz Energy Gym. Polskę reprezentowało pięciu zawodników: Dominik Nowak (Jelenia Góra), Krystian Bajerski (Żagań), Adrian Malinowski (Żagań), Konrad Chałko (Żary) oraz mieszkający w Niemczech Filip Walder.

Trenerami naszej reprezentacji byli Paweł Malinowski i Mariusz Ligiżyńki. Nasza reprezentacja została mile przywitana przez organizatora gali Wadima. Impreza rozpoczęła się w sobotę o godz. 17 przedwalkami amatorskimi klasy D i C, półzawodowymi i zawodowymi, w których udział wzięli nasi zawodnicy. W hali wypełnionej po brzegi nie zabrakło także mocno dopingujących Polaków mieszkających na stałe w Niemczech.

Pierwszy z naszych zawodników Dominik Nowak zmierzył się z Heliasem Haydari (Gigh Kick Gym Kleve). „Przespanie” pierwszej rundy spowodowało, iż na odrobienie strat zabrakło mu czasu choć w trzeciej rundzie zawodnik z Niemiec zainkasował kilka mocnych kopnięć kolanem. Decyzją sędziów Polak przegrał jednak 1:2. Kolejny biało-czerwony Filip Walder zdominował swojego rywala - Wladimira Berdnikow'a (Energy Gym Wenden) już od pierwszej rundy wygrywając decyzją sędziów 3:0. Adrian Malinowski zmierzył się z Valentinem Ficht'em (Grizzly Club Fulda). Po bardzo wyrównanym pojedynku Niemiec niejednogłośnie decyzją sędziów 2:1 wygrał tę walkę. Krystian Bajerski zmierzył się z kolei z ubiegłorocznym mistrzem świata amatorów K-1 Edikiem Mahmudyan'em (Energy Gym Wenden). Niestety doświadczenie Niemca nie pozwoliło Polakowi przedrzeć się przez szczelną gardę, z której skutecznie i celnie kontratakował - przegrana Polaka 0:3. Konrad Chałko skrzyżował rękawice z Dannim Allaw'em (Team Krause). Cały pojedynek był wyrównany, jednak o zwycięstwie naszego fightera zadecydowało doświadczenie oraz celniejsze trafienia w ostatniej rundzie - wygrana 3:0..

Atrakcją wieczoru były walki o pasy zawodowych mistrzów Niemiec i Europy WFMC. Mamy nadzieję, iż już niedługo nasi zawodnicy również dostaną propozycję walki o największe tytuły Europy i świata. Z rąk prezydenta WFMC Akkusa Isa, Paweł Malinowski otrzymał nominację na stopień IV dan WFMC - gratulujemy.

Kolejne starty naszych fighterów:
- 23 listopad – Mistrzostwa Śląska WFMC – Gliwice
- 29 listopad - Charytatywna Gala w Jeleniej Górze
- 6 grudnia – Mikołajkowy Turniej dla dzieci – Żary
- 13 grudnia – Międzynarodowa Gala K-1 w Ostrawie (Czechy)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
836
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group