Czytających: 11284

Małopolska: Jeleniogórzanie z medalami OOM

Niedziela, 26 lutego 2017, 15:35
Aktualizacja: 15:37
Bardzo dobrze rywalizację o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczęli zawodnicy z MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Narciarze biegacze:

Pierwszą konkurencją XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2017 w konkurencji biegi narciarskie był sprint techniką klasyczną. Pierwsze złote medale trafiły w ręce Matusza Haratyka, Klaudii Kołodziej, Oskara Wysockiego (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) i Moniki Skinder. We wszystkich biegach rywalizowano systemem czwórkowym, czyli do finałów awansowało 16 zawodników, którzy następnie rywalizowali po czterech w ćwierćfinałach i półfinałach oraz w finale. Z każdego biegu dalej awansowało dwóch najlepszych zawodników.

W kategorii junior A zwyciężył Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk), drugie miejsce zajął Mikołaj Michałek (MKS
Istebna), trzeci był Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś), a na czwartym miejscu uplasował się Kacper Gaździak (KS Obidowiec Obidowa/SMS
Zakopane). Michał Skowron (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) wygrał Finał B, co dało mu ostatecznie piąte miejsce. W swoim biegu półfinałowym Michał złamał niestety kijek i nie awansował do Finału A.

Wśród juniorek A triumfowała Klaudia Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna/SMS Szczyrk) przed Justyną Pradziad (UKS Regle Kościelisko). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka), 7 miejsce zajęła Róża Łyjak (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra).

Kategorię juniorów B wygrał Oskar Wysocki (MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szczyrk), drugie miejsce zajął Krzysztof Puda (LKS Klimczok
Bystra/SMS Szczyrk), trzeci był Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane), a czwarte miejsce zajął Marek Welusz (SSR LZS Sokół Szczyrk). 8. był Boreczek, 10. Zdziechowski, 11. Piwowarski, 16. Wierzbowski.

Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) zwyciężyła w kategorii juniorek B, drugie miejsce zajęła Izabela Marcisz (SS Prządki
Ski/SMS Zakopane), medal brązowy wywalczyła Eliza Rucka (MKS Istebna), a na czwartej pozycji uplasowała się Weronika Kaleta (LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany/SMS Zakopane*). 8. miejsce zajęła Kamila Boczkowska*

Saneczkarstwo: konkurencja jedynek

Juniorzy: 1. Kacper Tarnawski, 3. Szymon Borowiec

Juniorzy mł: 1. Jakub Karaś, 2. Mateusz Karaś, 3. Jędrzej Poniatowski, 4. Dominik Hohoud

Juniorki mł: 2. Klaudia Domaradzka, 4. Patrycja Karaś, 5. Weronika Bryk, 11. Anna Bryk, 15. Martyna Rzepecka