Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3057
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie wzniecili ogień patriotyzmu

Poniedziałek, 12 listopada 2012, 8:01
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2012, 7:47
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie wzniecili ogień patriotyzmu
Fot. Mestra
W niedzielny wieczór Święta Niepodległości na dziedzińcu byłego Kolegium Jezuickiego przy ulicy Kopernika, prawie 200 osób zebrało się, aby razem śpiewać pieśni patriotyczne i przypomnieć sobie historię odzyskania niepodległości.

Wydarzenie miało miejsce wczoraj (11 listopada) w ramach Ogniska Patriotycznego, którego organizatorem było Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Zebranych powitał ks. Mariusz Majewski, sekretarz Biskupa Legnickiego i wiceprezes stowarzyszenia oraz dziekan parafii św. Erazma i Pankracego, ks. Bogdan Żygadło.

Do wspólnego śpiewania z akompaniamentem gitar, zasiedli przy ognisku rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, harcerze oraz wszyscy, którzy chcieli w ten sposób manifestować swoją radość ze Święta NIepodległości. W blasku ogniska, rozgrzewając się gorącą herbatą serwowaną przez harcerzy, śpiewali razem takie pieśni, jak „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ojczyzno ma” czy „Kadrówka”. Pomiędzy utworami, wyświetlana była prezentacja multimedialna dotycząca historii odzyskania niepodległości.

– Cieszę się bardzo, że ktoś organizuje takie ognisko. Dzisiaj mamy coraz mniej czasu, żeby zatrzymać się i świętować tak ważny dla nas dzień – mówiła Alicja Kardasiak, która na wieczorne spotkanie przyszła z córką i mężem.

Na zakończenie spotkania, zebrani zaśpiewali „Rotę” i pożegnali się słowami harcerskiej piosenki „Ogniska już dogasa blask”. – Niech płonący ogień, zjednoczy serca tych, którym bliska jest miłość Boga i Ojczyzny – mówił na pożegnanie ks. Żygadło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group