Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6252
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórzanie wygrali zawody sportowo–obronne

Poniedziałek, 19 maja 2014, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: UM Jelenia Góra
Region: Jeleniogórzanie wygrali zawody sportowo–obronne
Fot. –
W minioną sobotę (17.05.) odbyły się we Wrocławiu XII Wojewódzkie Zawody Sportowo–Obronne WROCLOK, rozegrane pod patronatem Dolnośląskiego Oddziału LOK. Wśród dwunastu drużyn, które tam wystartowały była reprezentacja Jeleniej Góry, składająca się w większości z uczniów I LO, która te zawody wygrała.

Ekipą dowodził Patryk Kabelis, a poza nim uczestniczyli w zawodach: strzelec wyborowy Piotr Brzozowski, a także Piotr Starczyk, Kamil Suwada Katarzyna Knap i Filip Musiałek. Opiekunem drużyny był Szymon Dadaczyński, sekretarz Zarządu Rejonowego LOK w Jeleniej Górze.

- Zakres konkurencji był spory – powiedziano nam – bo od strzelania z karabinka pneumatycznego przez elementy topografii połączone z biegiem na orientację, przeprawa wodan, punkt udzielania pierwszej pomocy, zmiana koła w samochodzie, składanie namioty z płaszczy typu „pałatka”, i in. Łącznie drużyny musiały pokonać dystans 7 km w fatalnej pogodzie. Ekipa jeleniogórska zwyciężyła w tej rywalizacji, zyskując tym samym prawo do startu w centralnych zawodach, które odbędą się w ostatnich dniach czerwca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group