Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7833
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskiemu szpitalowi zabraknie na leczenie!

Wtorek, 10 grudnia 2013, 7:38
Aktualizacja: Środa, 11 grudnia 2013, 7:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórskiemu szpitalowi zabraknie na leczenie!
Fot. Angela
Według uzgodnionych protokołów negocjacyjnych jeleniogórski szpital dostanie kontrakt z NFZ–tem na poziomie stycznia bieżącego roku. – To około 10 mln zł mniej niż realne, podstawowe potrzeby placówki – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Co to oznacza dla pacjentów?

Jak mówi dyrektor szpitala, Narodowy Fundusz Zdrowia nie doliczył nawet progresji, a to oznacza, że zabraknie około 10 mln zł na normalne świadczenia realizowane w szpitalu dla podopiecznych z rejonu działania Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego.

- Dla szpitala oznacza to duże niebezpieczeństwo utraty płynności finansowej, a dla samorządu województwa dolnośląskiego - konieczność kolejnego wspierania nas finansowo – mówi dyrektor Stanisław Woźniak. – Zgodnie z misją szpitala pacjenci będą przyjmowani do szpitala niezależnie od tego czy będzie tego finansowanie, czy nie – dodaje S. Woźniak.

Rocznie do jeleniogórskiego szpitala trafia około 70 tysięcy pacjentów hospitalizowanych i około 70 tysięcy osób leczonych ambulatoryjnie. Na całą działalność szpital otrzyma około 116 mln zł. Obecnie jego zadłużenie wynosi kilkanaście milionów i najprawdopodobniej będzie się ono pogłębiało.

- Mimo że samorząd musi uzupełniać braki finansowe w określonym przeliczniku, nie jest to rozwiązanie długoterminowe – mówi S. Woźniak. – Rozwiązaniem jest odpowiednie finansowanie dla jednostki wielospecjalistycznej, którą jesteśmy. Nasz szpital pełni bowiem centrum urazowe dla całej Kotliny Jeleniogórskiej i okolic, i tak powinno być traktowane – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
372
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group