Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6129
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórskie przygotowania do Euro 2012 rozpoczęte

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 stycznia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
Fot. MT
Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na przebudowę stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze na Centrum Pobytowe EURO 2012. Koncepcja ma być gotowa z końcem maja.

Sprawa stacjonowania i treningów w Jeleniej Górze drużyny zakwalifikowanej do Euro 2012 nie jest jeszcze przesądzona. Czy w stolicy Karkonoszy będą przebywali piłkarze? Dowiemy się dopiero w pierwszych miesiącach 2012 roku. Jednak miasto – tak czy owak – musi mieć zapewnioną bazę treningowo-pobytową: przebudowa stadionu jest konieczna.

Przetarg, który został ogłoszony wczoraj, jest pierwszym krokiem do realizacji tego zadania. Kolejnym z nich będzie ogłoszenie przetargu na samą realizację, co nastąpi nie wcześniej niż z końcem maja.. Obecnie miasto złożyło kilka wniosków do różnych źródeł, w tym unijnych, o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Ile pieniędzy i skąd uda się Jeleniej Górze pozyskać, nie wiadomo.

Najważniejszym przebudowanym elementem według szczegółowo określonych wytycznych będzie płyta boiska. W koncepcji przewiduje się przebudowę boiska o naturalnej trawiastej nawierzchni o wymiarach 105m x 68m na potrzeby treningów i meczów piłki nożnej.

Zgodnie z wymaganiami dla centrów pobytowych Euro 2012 powierzchnia boiska musi być idealnie równa, a trawa ma być przycięta do wysokości 2–3 cm. Dokładnie określono też podbudowę, na która składać mają się cztery warstwy. Całość pokrywać ma trawiasta murawa z rolki. Boisko musi być też odpowiednio nawadniane i odwadniane.

W ramach prac wymienione zostanie oświetlenie, przeprowadzona będzie modernizacja bieżni lekkoatletycznej. Całkowitej przebudowie ulegną też trybuny przy głównym boisku z miejscami siedzącymi dla 4500 widzów. Planowana jest również przebudowa ogrodzenie boiska i remont chodników i dróg wewnętrznych. Gruntownej przebudowie ulegnie budynek główny hali sportowo widowiskowej, gdzie powstaną nowoczesne szatnie, natryski i sanitariaty.

Wykonanie dokumentacji projektowej wymagane jest do 31 marca. Na uzyskanie pozwoleń wykonawca będzie miał czas do końca maja. Jedynym kryterium przetargu jest cena oferty, jednak przedsiębiorcy muszą okazać się dokumentami dotyczącymi wymaganego doświadczenia i wykonywania podobnych inwestycji w ciągu ostatnich trzech lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Gość 19-01-2011 9:34
i znowu wybiorą firmy najtańsze ,które wszystko spieprzą ,tak jak wszystko w tym mieście ,żenada że ta Jelenia góra tak Pod upadla za rządów PO aż żal ,no ale cóż to PO partia sukcesów na papierku Buahahahhaha
~DINO 19-01-2011 9:36
Powodzenia życzę wszystko jest ładnie na papierku a w rzeczywistości będzie całkiem inaczej tam potrzeba 5 6 odrębnych firm pracujących nie zależnie żeby to zrobic tak jak powinno i w miare w terminie noi troche pużno się z tym zaczyna wiadomo było dużo wcześniej
~:) 19-01-2011 10:09
Do roboty czyli: wynoszenie gruzu, zamiatanie, układanie kostki i czyszczenie kibli zagonić jeleniogórską gansterkę i ćpunów z dyskotek !! Będą w końcu mieli jakiś zapis w CV !!
~późno 19-01-2011 10:13
ja tam się czieszę , coś się dzieje :)) w końcu na mecz przyjdę :) KS Karkonosze w sercu nosze .......... tfuu .... nosiłem !
~ZablBezPow 19-01-2011 10:18
remontem bieżni powinni się zająć najlepsi w tum fachu,proponuję słynne Kółko Rolnicze
~Do chrzanu! 19-01-2011 10:59
My się wykosztujemy na remont stadionu. I co Jelenia Góra będzie z tego miała. Same straty finansowe. Piłkarze będą spali i jedli w jednym z podmiejskim hoteli i tam zostawia forsę a my wyjdziemy na tym jak na obwodnicy południowej. Boso ale w ostrogach.
Smisiu 19-01-2011 14:50
Z zewnątrz ten stadion jest po prostu odstręczający. Obłożony hipermarketową blachą i pomalowany na przedszkolne kolory (żółty, zielony) dobrze, że fasada ma neutralny kolor, bo pomalowanie jej najtańszymi farbami, jak w innych miejscach, byłoby apogeum niedojrzałości estetycznej zarządcy tego obiektu. Pare dni temu rzecznik prezydenta stwierdził, że castorama ma estetykę "psiej budy" a stadion bardzo ją przypomina.. nie potrzeba ogromnego zastrzyku finansowego, aby obłozyc kilka ścian czymś ładnym. Remont elewacji sąsiednich budynków na złotniczej nie będzie miał sensu, gdy stadion nie zmieni wyglądu.
~sudecka 19-01-2011 18:59
Może firma z Siedlęcina dałaby radę. Co wy na to?
~WBB 20-01-2011 8:01
Popieram firme z Siedlęcina...tańczy,śpiewa,recytuje to i stadion wyremontuje.
~Rolnik 20-01-2011 16:23
Odczepcie się od naszego Kółka Rolniczego...
~skejt 23-01-2011 13:37
A ja się pytam co ze skateparkiem ? Zniknie całkowicie, czy może będzie zamknięty ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group