Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 8312
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie przygotowania do Euro 2012 rozpoczęte

Środa, 19 stycznia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie przygotowania do Euro 2012 rozpoczęte
Fot. MT
Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na przebudowę stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze na Centrum Pobytowe EURO 2012. Koncepcja ma być gotowa z końcem maja.

Sprawa stacjonowania i treningów w Jeleniej Górze drużyny zakwalifikowanej do Euro 2012 nie jest jeszcze przesądzona. Czy w stolicy Karkonoszy będą przebywali piłkarze? Dowiemy się dopiero w pierwszych miesiącach 2012 roku. Jednak miasto – tak czy owak – musi mieć zapewnioną bazę treningowo-pobytową: przebudowa stadionu jest konieczna.

Przetarg, który został ogłoszony wczoraj, jest pierwszym krokiem do realizacji tego zadania. Kolejnym z nich będzie ogłoszenie przetargu na samą realizację, co nastąpi nie wcześniej niż z końcem maja.. Obecnie miasto złożyło kilka wniosków do różnych źródeł, w tym unijnych, o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Ile pieniędzy i skąd uda się Jeleniej Górze pozyskać, nie wiadomo.

Najważniejszym przebudowanym elementem według szczegółowo określonych wytycznych będzie płyta boiska. W koncepcji przewiduje się przebudowę boiska o naturalnej trawiastej nawierzchni o wymiarach 105m x 68m na potrzeby treningów i meczów piłki nożnej.

Zgodnie z wymaganiami dla centrów pobytowych Euro 2012 powierzchnia boiska musi być idealnie równa, a trawa ma być przycięta do wysokości 2–3 cm. Dokładnie określono też podbudowę, na która składać mają się cztery warstwy. Całość pokrywać ma trawiasta murawa z rolki. Boisko musi być też odpowiednio nawadniane i odwadniane.

W ramach prac wymienione zostanie oświetlenie, przeprowadzona będzie modernizacja bieżni lekkoatletycznej. Całkowitej przebudowie ulegną też trybuny przy głównym boisku z miejscami siedzącymi dla 4500 widzów. Planowana jest również przebudowa ogrodzenie boiska i remont chodników i dróg wewnętrznych. Gruntownej przebudowie ulegnie budynek główny hali sportowo widowiskowej, gdzie powstaną nowoczesne szatnie, natryski i sanitariaty.

Wykonanie dokumentacji projektowej wymagane jest do 31 marca. Na uzyskanie pozwoleń wykonawca będzie miał czas do końca maja. Jedynym kryterium przetargu jest cena oferty, jednak przedsiębiorcy muszą okazać się dokumentami dotyczącymi wymaganego doświadczenia i wykonywania podobnych inwestycji w ciągu ostatnich trzech lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group