Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4583
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie królestwo staroci i osobliwości

Piątek, 24 września 2010, 17:20
Aktualizacja: 17:21
Autor: Paulina
JELENIA GÓRA: Jeleniogórskie królestwo staroci i osobliwości
Fot. TEJO
W najbliższy weekend (25–26 września) w Jeleniej Górze odbędzie się tegoroczny Jarmark Staroci i Osobliwości. Zaprezentowane zbiory będzie można kupić i podziwiać na Placu Ratuszowym i wzdłuż uliczek Starego Miasta. Zainteresowani zajmowali miejsca już od wczoraj.

Jest to jeden z największych tego typu jarmarków w Polsce. Przez długi czas był największą giełdą staroci w regionie. Plac Ratuszowy i ul. Długa zamienią się w kulturowe miejsce dla kolekcjonerów, pasjonatów, kupców, poszukiwaczy „skarbów z duszą” i patyną przeszłości.

Podczas imprezy trwającej od 8.00 – 18.00 będzie można kupić praktycznie wszystko od starych książek, broni, mebli, do butów, popsutych lamp, przedmiotów ze szkła i tysiąca innych rzeczy. Ponadto będzie można nie tylko targować się, ale i posłuchać ciekawych opowieści o dawnych czasach.

- Jarmark Staroci i Osobliwości jest ukoronowaniem Września Jeleniogórskiego. Odbywa się on od lat 70. XX wieku, dlatego wrósł w Jelenią Górę i zakorzenił się w naszej kulturze – wyjaśnia Sebastian Czesnakowicz z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze.

W sprawach organizacyjnych zainteresowani wystawcy mogą zgłaszać się w biurze CITiK-u przy ul. Bankowej 27 lub kontaktować się pod numerem telefonu 075 76 76 925 (organizator: Osiedlowy Dom Kultury). W dniach 24-26 września zgłoszenia przyjmuje Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group