Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11135
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie fontanny w rozsypce

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 27 sierpnia 2013, 6:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórskie fontanny w rozsypce
Fot. Mea
Zaczęło się od nieczynnej fontanny na Placu Ratuszowym, w której posadzono kwiaty, a skończyło na usterkach niemal wszystkich fontann, którymi Jelenia Góra mogła się pochwalić. A przecież wydano na nie ogromne pieniądze – mówi pan Paweł z Jeleniej Góry, który przez te wodotryski najadł się wstydu.

Pan Paweł z Zabobrza w minionym tygodniu gościł warszawiaków, którym chciał pokazać Jelenią Górę z jak najlepszej strony. Fontanny, które miały być ważną częścią atrakcji przyniosły wstyd jeleniogórzaninowi.

- Zbłaźniłem się, bo najpierw naopowiadałem swoim gościom ile to pieniędzy wydano i jak pięknie odrestaurowano nasz Park Zdrojowy oraz jakie są w nim przepięknie podświetlone fontanny – opowiada pan Paweł. – Pojechaliśmy do Cieplic, weszliśmy do parku, a tam… nic. Ciemno! Jedna fontanna w ogóle nie działała, a dwie kolejne nie były podświetlone. Pochwalić się nie mogłem również Neptunem, bo zamiast wody, w nieckach stoją kwiaty. Żeby tego było mało, wybudowana za ogromne pieniądze fontanna u zbiegu ulicy Wolności i Alei Wojska Polskiego też ma ubytki w oświetleniu. To drobiazgi, ale świadczące o tym, że się o to miasto nie dba – dodaje nasz Czytelnik.

Fontanna na Placu Ratuszowym ma nieszczelną nieckę, przez którą wypływa woda i podtapia zabytkowe kamienice. Koszt naprawy szacuje się na około 150 tys. zł. Dlatego w minionym roku wyłączono fontannę, a jej naprawa – jak tłumaczył zastępca prezydenta Hubert Papaj - przez brak pieniędzy w miejskiej kasie będzie musiała poczekać co najmniej do przyszłego roku.

Fontannę u zbiegu Wolności i Wojska Polskiego natomiast w lipcu zdemolowali wandale. Przez to kilka dni była ona bez oświetlenia, które wyłączono ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców.
- Podświetlenie zostało ponownie włączone, nie działa tylko jedna lampa, bo nie mogliśmy jej nigdzie dostać, została ona zamówiona i czekamy na jej dostarczenie – tłumaczy Dorota Wiącek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Naczelnik D. Wiącek wyjaśnia też, że do urzędu nie dotarły żadne informacje o awarii podświetlenia fontann w Parku Zdrojowym. Dodaje też, że jedna z fontann jest całkowicie wyłączona, bo będzie naprawiana w ramach gwarancji rewitalizacji parku, co koordynuje z kolei Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych.

- Wyłączyliśmy środkową fontannę, bo zrobił się na niej zielony osad z pleśni– wyjaśnia Jolanta Piasecka Nowak, naczelnik wydziału inwestycji. - Wykonawca miał ją zabezpieczyć specjalnym preparatem przeciwko pleśni i zrobił to. Ale później jeszcze raz czyścił nieckę i zdarł to zabezpieczenie. Teraz fontanna musi wyschnąć i wówczas kolejny raz będzie czyszczona, a następnie zabezpieczana. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, fontanna powinna być ponownie włączona na początku września – dodaje J. Piasecka – Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
167
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
112
Radiowozy na prąd
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
 
Aktualności
Roboty na Wolności
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group