Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8299
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie drogi rowerowe już według wytycznych

Wtorek, 3 lutego 2015, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórskie drogi rowerowe już według wytycznych
Fot. Angela
Jelenia Góra nawiązała współpracę z Danielem Chojnackim, jeleniogórzaninem pełniącym funkcję oficera rowerowego Wrocławia. Na zlecenie Miasta przygotował on dokument „Standardy projektowania i wykonywania systemów rowerowych dla Jeleniej Góry”. To bardzo dobry krok Miasta – chwalą jeleniogórscy cykliści. – Obecnie drogi rowerowe pozostawiają wiele do życzenia, a niektóre inwestycje z ostatnich lat okazały się nie do końca trafione – mówi Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko–Karkonoskiego.

Spotkanie z Danielem Chojnackim z przedstawicielami m.in.: Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, Towarzystwa Rowerzystów 4-Lipca czy Stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru, a także z władz Miasta odbyło się w styczniu br. Na nim autor zaprezentował „Standardy projektowania i wykonywania systemów rowerowych dla Jeleniej Góry”.

– Jest to określenie zasad, które trzeba będzie spełnić przy wszystkich inwestycjach drogowych oraz wszystkich działaniach projektowych, aby móc budować spójną sieć rowerową w Jeleniej Górze – mówi prezydent Marcin Zawiła.

Doświadczenie Daniela Chojnackiego w zakresie budowania sieci dróg rowerowych chce również wykorzystać Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, co da szansę na „spięcie” wszystkich inwestycji „rowerowych” w całej Kotlinie Jeleniogórskiej. Ponadto Miasto chce, by oficer rowerowy Wrocławia nadzorował również rozwój sieć dróg rowerowych w Jeleniej Górze.

- Mam nadzieję, że to nie jest koniec naszej współpracy z Danielem Chojnackim, który otrzyma od nas propozycję stałej współpracy i nadzorowania realizacji projektów rowerowych – dodaje M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group