Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 10452
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piotrków Tryb.: Jeleniogórski Klub Oyama z sukcesami

Wtorek, 16 kwietnia 2013, 20:12
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2013, 13:53
Autor: MDvR
Piotrków Tryb.: Jeleniogórski Klub Oyama z sukcesami
Fot. użyczone
W XVIII Mistrzostwach Polski Oyama Karate, które odbyły się 13 i 14 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim / Moszczenicy, zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama kierowani przez shihan Rafała Majdę (5 dan) zdobyli cztery złote oraz dwa srebrne medale, a także wywalczyli dwa czwarte miejsca. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 400 zawodników z 42 klubów Oyama i 3 Kyokushin.

Na szczególną uwagę zasługuje perfekcyjna organizacja turnieju, oprawa hali jak i sam poziom sportowy, który w tym roku był szczególnie wysoki i obfitował w wiele pozytywnie zaskakujących "debiutów" zwłaszcza wśród seniorów knockdown. Niestety nie obyło się bez ciężkich nokautów.... Organizatorem tych pięknych zawodów był sensei Dariusz Szulc z Piotrkowa (3 dan). Ze względu na rekordową liczbę startujących walki odbywały się na trzech matach jednocześnie przez cały dzień zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W pierwszym dniu zmierzyli się kadeci i juniorzy młodsi oraz seniorzy w knockdown, w niedzielę natomiast juniorzy i juniorzy starsi oraz seniorzy semi-knockdown. Walki były twarde i bardzo widowiskowe zarówno w seniorach w konkurencji knockdown, jak i w juniorach, gdzie nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. W bardzo ładnym stylu złote medale i tytuły mistrzów Polski zdobyli: Adam Serek, Natalia Najjar, Aleksander Dytko i Jakub Fułat (juniorzy), srebrne medale przypadły Łukaszowi Wiśniewskiemu (junior) i Beacie Bukofaj (senior knockdown), natomiast te najbardziej pechowe czwarte miejsca zajęli: Magda Masiewicz i Maciek Dziumakowski (seniorzy knockdown i s-k).

Teraz nasi medaliści mają szansę na stypendia sportowe prezydenta Jeleniej Góry. Każdy zawodnik musiał stoczyć od 2 do 4 walk w swoich kategoriach. Na uwagę zasługuje bardzo twarda postawa Sebastiana "Jogurta" Pawlikowskiego (senior knockdown), który w drugiej swojej walce spotkał się z zawodnikiem z Krakowa. Pojedynek miał niesamowite tempo, wiele zaskakujących zwrotów i był bardzo wyrównany, niestety "Jogurt" przegrał przez wskazanie sędziów i nie wszedł do czwórki... Pozostali nasi zawodnicy odpadli z turnieju po pierwszych lub drugich swoich walkach eliminacyjnych.

- Serdeczne podziękowania dla całej naszej ekipy, wszystkich zawodników, sędziów, trenerów oraz opiekunów i sponsorów, m.in. sensei Łukasza Mazura (2 dan), sempai Nidala Najjar, Przemka Palmowskiego, Pawła Szewczaka i Roberta Wiśniewskiego. A co nas czeka niebawem? W najbliższym czasie odbędą się powołania na Mistrzostwa Europy Oyama IKF (Białoruś, 25-26.05). Po cichu liczymy na start naszych dwóch najlepszych juniorów – wyznaje Rafał Majda.

Od 23 do 30 kwietnia shihan Rafał Majda będzie przebywał w Japonii (Tokio) na Światowym Turnieju Karate. W czerwcu czeka nas jeszcze start w Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Oyama Karate, klubowe zawody JKO w Kata i Kumite oraz egzaminy na stopnie kyu w klubie i centralne na wysokie stopnie w Krakowie. A od 15 do 25 lipca grupa prawie 100 zawodników i zawodniczek będzie trenowała i wypoczywała na XVI Obozie Letnim JKO w Darłówku, na którym nie zabraknie niespodzianek!

Szczegóły na stronie klubu www.oyama.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
673
Tak
58%
Nie
42%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Kultura
"Jak u Hitchcocka" – koncert dla Norwida
 
112
Samochód sam powiadomił służby!
 
Piłka nożna
Prowadził klub z ekstraklasy, teraz czas na Karkonosze!
 
Polityka
Janowice Wielkie: Zawadzki vs. Pawłowicz
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group