Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8794
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa: nowy prezes, nowe założenia

Czwartek, 23 lutego 2012, 8:31
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2012, 8:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa: nowy prezes, nowe założenia
Fot. Angela
Jak już informowaliśmy, największa spółdzielnia w mieście ma nowego prezesa Mirosława Garbowskiego. Czego po nowym szefie może spodziewać się 16,5 tysiąca osób mieszkających w 7,5 tys. mieszkań zarządzanych przed JSM? Nowe władze zapewniają, że chcą prowadzić politykę przyjazną mieszkańcom. Podkreślają też, że chcą ewolucji, a nie rewolucji.

Wczoraj odbyła się pierwsza konferencja prasowa z udziałem nowego prezesa, który przedstawił swój plan działania w najbliższych latach oraz program, dzięki któremu został wybrany przez radę nadzorczą w konkursie na stanowisko prezesa. Mirosław Garbowski podkreślał, że jest rówieśnikiem spółdzielni, w której pracuje od 28 lat. Od 2011 roku pełnił natomiast funkcję wiceprezesa.

- Trzy główne założenia jakie zostały ujęte w moim programie to: kontynuacja dotychczasowej strategii JSM, ewolucyjne, a nie rewolucyjne zmiany, a także bliska i ścisła współpraca z mieszkańcami prowadzące do podnoszenia jakości naszych usług. Mam świadomość odpowiedzialności i realiów gospodarczych, w jakich się znajdujemy. Poprowadzenie JSM to trudne zadanie, ale możliwe do zrealizowania. Chcemy być konkurencyjni dla innych podmiotów zajmujących się zarządzaniem nieruchomości – powiedział Mirosław Garbowski, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Szef JSM wspomniał też o kontynuowaniu rozpoczętych prac przy termomodernizacji (w tym roku na budynkach Noskowskiego 8 i 12), przyłączaniu kolejnych budynków do ciepłowni, przebudowie i budowie miejsc do składowania odpadów, likwidacji zsypów, budowie nowych miejsc parkingowych, wymianie wind, minimalizacji kosztów eksploatacyjnych.

Nowy wiceprezes Marian Szczęśniak z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową związany jest od ośmiu lat, przez które pracował w dziale technicznym. W latach 1991 – 2001 był natomiast zastępcą dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Czym nowy wiceprezes chce się zająć w pierwszej kolejności?

- Mój program jest bardzo podobny do programu prezesa, mimo że pisaliśmy je oddzielnie – mówił Marian Szczęśniak. – Chcę do końca doprowadzić usuwanie azbestu, który obecnie pozostał tylko na budynku Noskowskiego 8, gdzie mieszkańcy nie zgodzili się na podjęcie prac. Zajmiemy się też usuwaniem zsypów w budynkach , bo one też są betonowo – azbestowe. Chcemy również kontynuować wymianę wind na nowe, co roku wymieniamy po 3 – 4 sztuki. W 2012 roku będą to windy w budynku przy ul. Noskowskiego 3 w klatkach nr 7,8,9 i 10. Systematycznie zajmiemy się również wymianą instalacji przeciwpożarowej, likwidacją junkersów, które obecnie są jeszcze w 5900 lokalach, a w tym roku chcemy je zlikwidować poprzez przyłączenie do ciepłowni około 300 lokali. Będziemy też kontynuować wspomnianą budowę nowych śmietników, termomodernizację budynków itp. – wymieniał wiceprezes zarządu.

Skład zarządu uzupełnia nieobecna na konferencji Władysława Grecz, zastępca prezesa zarządu. Udział w spotkaniu z dziennikarzami wzięła natomiast Aleksandra Chrzanowska - Frątczak, pełnomocnik zarządu JSM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group