Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10603
Zalogowanych: 46
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska Liga Robotów wystartowała

Czwartek, 29 marca 2018, 13:06
Aktualizacja: 14:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórska Liga Robotów wystartowała
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” przystąpił do organizacji wydarzenia, które jest odpowiedzią na zainteresowania młodzieży. W porozumieniu z podobną placówką w Bolesławcu, stworzono Jeleniogórską Ligę Robotów, a finałem ma być pojedynek uczniów ze stolicy Karkonoszy z rówieśnikami z miasta ceramiki.

Do udziału w JLR zaproszono jeleniogórskich gimnazjalistów, dzięki czemu będą mogli nie tylko wykazać się w dziedzinie programowania, ale też poznawać kadrę nauczycielską i uczniów Mechanika, bowiem z pewnością niektórzy z nich właśnie tę placówkę wybiorą do dalszej edukacji.

- Szkoła w Bolesławcu zaproponowała nam współpracę, abyśmy w naszym mieście zorganizowali taką ligę robotów, a następnie zwycięzcy zmierzyli się z triumfatorami ich ligi - powiedziała Wanda Kozyra, menedżer ds. projektów Strefowego Klastra Edukacyjnego, która podkreśla, że działania te są przede wszystkim promocją szkolnictwa zawodowego. - Dyrektor Piotr Iwaniec chętnie włączył się w ten projekt, wyznaczono nauczyciela do tego projektu, którym został Lech Gancarek, a pracodawcy tacy jak Jelenia Plast, Dr. Schneider i Draexlmaier wsparli nasze działania - dodała W. Kozyra.

Jak podkreślają organizatorzy, programista to pożądany zawód na rynku pracy, a poza tym młodzież interesuje się ta kwestią. - Młodemu człowiekowi może się wydawać, że jest to bardzo skomplikowane, ale właśnie przez zabawę i drobne konstrukcje, pokazujemy jak wygląda prawdziwa technologia - zaznacza była dyrektorka Mechanika.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu organizuje Ligę Robotów od wielu lat, ale od 2015 roku nastąpiła przerwa. W tym roku przy współpracy z jeleniogórską szkołą wydarzenie wraca do kalendarza imprez, a plany są bardzo ambitne. W przyszłości zasięg ma być rozszerzony na całe województwo.

Do JLR zgłosiło się 5 szkół z oddziałami gimnazjalnymi: jeleniogórskie i piechowicka. - Dzisiaj rozdaliśmy sprzęt, a za trzy tygodnie spotkamy się i oni przywiozą swoje programy i aplikacje do tego. Wtedy będzie okazja na wymianę doświadczeń, a w połowie czerwca rozstrzygniemy cały konkurs - powiedział Lech Gancarek, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZST Mechanik, który zapowiada, że na przyszłoroczną edycję zostaną zakupione roboty walczące i cały czas liga będzie się rozwijać. - Będziemy oceniać program, jakość wykonania oraz projekt. To ich inwencja, co sobie wymyślą - dodał nauczyciel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
761
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group