Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5940
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska Liga Robotów wystartowała

Czwartek, 29 marca 2018, 13:06
Aktualizacja: 14:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórska Liga Robotów wystartowała
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” przystąpił do organizacji wydarzenia, które jest odpowiedzią na zainteresowania młodzieży. W porozumieniu z podobną placówką w Bolesławcu, stworzono Jeleniogórską Ligę Robotów, a finałem ma być pojedynek uczniów ze stolicy Karkonoszy z rówieśnikami z miasta ceramiki.

Do udziału w JLR zaproszono jeleniogórskich gimnazjalistów, dzięki czemu będą mogli nie tylko wykazać się w dziedzinie programowania, ale też poznawać kadrę nauczycielską i uczniów Mechanika, bowiem z pewnością niektórzy z nich właśnie tę placówkę wybiorą do dalszej edukacji.

- Szkoła w Bolesławcu zaproponowała nam współpracę, abyśmy w naszym mieście zorganizowali taką ligę robotów, a następnie zwycięzcy zmierzyli się z triumfatorami ich ligi - powiedziała Wanda Kozyra, menedżer ds. projektów Strefowego Klastra Edukacyjnego, która podkreśla, że działania te są przede wszystkim promocją szkolnictwa zawodowego. - Dyrektor Piotr Iwaniec chętnie włączył się w ten projekt, wyznaczono nauczyciela do tego projektu, którym został Lech Gancarek, a pracodawcy tacy jak Jelenia Plast, Dr. Schneider i Draexlmaier wsparli nasze działania - dodała W. Kozyra.

Jak podkreślają organizatorzy, programista to pożądany zawód na rynku pracy, a poza tym młodzież interesuje się ta kwestią. - Młodemu człowiekowi może się wydawać, że jest to bardzo skomplikowane, ale właśnie przez zabawę i drobne konstrukcje, pokazujemy jak wygląda prawdziwa technologia - zaznacza była dyrektorka Mechanika.

Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu organizuje Ligę Robotów od wielu lat, ale od 2015 roku nastąpiła przerwa. W tym roku przy współpracy z jeleniogórską szkołą wydarzenie wraca do kalendarza imprez, a plany są bardzo ambitne. W przyszłości zasięg ma być rozszerzony na całe województwo.

Do JLR zgłosiło się 5 szkół z oddziałami gimnazjalnymi: jeleniogórskie i piechowicka. - Dzisiaj rozdaliśmy sprzęt, a za trzy tygodnie spotkamy się i oni przywiozą swoje programy i aplikacje do tego. Wtedy będzie okazja na wymianę doświadczeń, a w połowie czerwca rozstrzygniemy cały konkurs - powiedział Lech Gancarek, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZST Mechanik, który zapowiada, że na przyszłoroczną edycję zostaną zakupione roboty walczące i cały czas liga będzie się rozwijać. - Będziemy oceniać program, jakość wykonania oraz projekt. To ich inwencja, co sobie wymyślą - dodał nauczyciel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group