Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4271
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórska KPSW liderem wśród wyższych uczelni

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 czerwca 2014, 9:17
Aktualizacja: 9:19
Autor: KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze została nominowana do Godła Liderów Uczelni Wyższych w Polsce. Tytuł ten przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się na rynku, realizującym cele edukacyjne na najwyższym poziomie.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa została nominowana do Godła Liderów Uczelni Wyższych w Polsce – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz uczelni. – Jest to szczególne wyróżnienie, zwłaszcza teraz, gdy tak prężnie się rozwijamy. Wprowadzamy nowe, innowacyjne kierunki studiów podyplomowych, m.in. z kreowania wizerunku w kulturze, oświacie, samorządzie i turystyce. Realizujemy bezpłatne studia w systemie popołudniowym, skierowane do osób pracujących a chcących kontynuować naukę. Ta nominacja to dla nas znak, że podążamy w odpowiednim kierunku – dodaje pani kanclerz.

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej przyznaje godło tym placówkom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie oferowanych programów nauczania i opieki, realizowanych w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby podopiecznych, uczniów i studentów. Otrzymanie przez KPSW nominacji do Godła stanowi uhonorowanie pozycji placówki na rynku edukacyjnym, jej wkładu w rozwój szkolnictwa wyższego oraz autorytetu, jakim uczelnia cieszy się wśród specjalistów branżowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~jasiooo 12-06-2014 9:29
Haha a to dobre!:-) najwyższy poziom w KPSW? :-D
~lx 12-06-2014 10:15
Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej to spółka prawa handlowego, która prowadzi działalność gospodarczą i dochody osiąga m.in. z prowadzenia takich właśnie konkursów. Do tychże, można się zgłosić samemu. Może to także zrobić Kapituła bądź partner biznesowy CBCK. Oczywiście nic nie jest tak naprawdę za darmo. Nie deprecjonując rangi tych konkursów należy jednak stwierdzić, że rywalizacja odbywa się wyłącznie wśród zgłoszonych podmiotów. Tak więc jeżeli uczestniczy w nich np. 2% wszystkich działających na rynku w danej branży, to jest się laureatem spośród tychże 2%. Brak powszechności powoduje, że wynik kapituły nie ma zazwyczaj nic wspólnego z sytuacją ogólną panującą wśród podmiotów danej grupy konkursowej. To tak tylko gwoli wyjaśnienia.
~xxx 12-06-2014 11:07
Tak czy inaczej, wierzcie lub nie, ale ta uczelnia naprawdę pnie się do góry. Może nie na wszystkich kierunkach, ale na niektórych poziom jest faktycznie wysoki. Najważniejszym jej problemem jest zła opinia wśród mieszkańców JG i okolic.
~ 12-06-2014 12:24
DOLNOŚLĄZAK. Dla miasta i Kotliny Jeleniogórskiej ważne jest, że w naszym regionie są uczelnie wyższe. Że na tych uczelniach chce kształcić się młodzież. Że - dzięki staraniom władz uczelni przy wsparciu prezydenta miasta - uczelnia ma doskonałą bazę nie tylko dydaktyczną. Natomiast fakt zgłoszenia KPSW do udziału w rankingach oceniających, świadczy że uczelnia nie jest ułomkiem i ma się czym pochwalić. Bo naprawdę ma i jest to dzieło Jeleniogórzan. Gratulacje!!!
~ 12-06-2014 13:59
Wprowadzamy nowe, innowacyjne kierunki studiów podyplomowych, m.in. z kreowania wizerunku w kulturze, oświacie.....zatrudniając jako wykładowce młodego pokolenia b.dyr. szkoły ktora została na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu, oto jest autorytet????? dla kogo ,chyba ze przykład idzie od gory?
~śmieszne 12-06-2014 15:53
Hahaha :) Ciekawe czy była w ogóle jakaś weryfikacja poziomu kształcenia i warunków oferowanych przez KPSW? Bo wg opinii w sieci to sprzedawca tych "Certyfikatów" ogranicza swoją rolę do ogłoszenia "konkursu", zebrania zgłoszeń i zorganizowania gali wręczania, potem upublicznienia informacji o wręczonych "certyfikatach" i wystawienia faktur nagrodzonym za przyznanie "certyfikatów". Klienci tej firmy skarżą się na brak procedury weryfikacyjnej, dzięki czemu taki "certyfikat" nie jest nic wart. Szkoły publiczne powinny mieć zresztą zakaz wyrzucania pieniędzy na taką nieuczciwą promocję i reklamę, bo niestety, ale takie wyróżnienia i certyfikaty mogą wprowadzić kogoś w błąd, co do faktycznej wartości promowanego produktu. Wygląda bowiem, że KPSW jest lepsze od UJ, które godła nie dostało :)
~rattlehead 12-06-2014 16:17
śmiech na sali , haha
~student 12-06-2014 18:58
... towarzystwo wzajemnej adoracji !!! na koszt młodych ludzi ... i nie inaczej!
~rattlehead 12-06-2014 19:08
Poziom bardzo wysoki, wyższy niż na Politechnice !!! Nie obrażajcie mojej uczelni KPSW !!
~someone 12-06-2014 20:11
to, ze wydzial humanistyczny nic nie robi- ok. Ale czemyu wszyscy studenci muszą dostawać po dupsku i być oczerniani ze względu, że wybrali uczelnię na której i tak spora część wykładowców jest z wro i mają naprawdę sporo do roboty i nauki?
~bigz 12-06-2014 23:16
Studiowałam na Wydziale Humanistycznym i zaskoczę was malkontenci, że na USM na Uniwersytecie Zielonogórskim absolwenci z JG przewyższają o głowę absolwentów z innych uczelni. Nie mamy się czego wstydzić. Czy polityka musi zasłaniać wam zdrowy rozsądek? Pani Malczuk z SLD nie decyduje o poziomie nauczania tylko o pieniądzach.
~inżynier 12-06-2014 23:32
Brawa i gratulacje dla naszej uczelni! Ci hejterzy pewnie uczelni wyższej nigdy na oczy nie widzieli (maksimum ich zdolności to łopatologia w jakiejś zawodówce), albo też ledwo przeciskali się z jednego roku na drugi. Zawsze powtarzam, że dobra szkoła zawodowa jest w dzisiejszych realiach więcej warta niż jakaś humanistyczna bździbździułka, od jakich roi się we Wrocławiu. Kończysz takie humanistyczne "wszystko czyli nic" i masz dwa wyjścia: kolejka w PUP-ie albo zmywak w Irlandii. Na nic więcej nie możesz liczyć, bo nic nie umiesz - to takie drugie liceum. Natomiast dobrych fachowców w poszukiwanych zawodach brakuje w Polsce. W tym właśnie kierunku powinna iść nasza uczelnia i ma realne szanse konkurować z uczelniami wrocławskimi. A nawet przewyższa te pseudouczelnie, co właśnie widać.
~ 12-06-2014 23:50
Do rattlehead Jak na KPSW może być poziom wyższy niż na Politechnice? Inżynierowie z KPSW mogą czyścić buty tym z Politechniki
~Anna 29 13-06-2014 9:15
Bardzo podoba mi się ten komentarz: Dla miasta i Kotliny Jeleniogórskiej ważne jest, że w naszym regionie są uczelnie wyższe. Bo jeszcze trochę i nawet szkoły średnie zaczną zamykać...
~Aneta7 13-06-2014 14:23
Najbardziej krytykują Ci, którzy z KPSW nigdy nie mieli nic do czynienia, a najprawdopodobniej nawet dokładnie nie wiedzą gdzie ma swoją lokalizację. Pozdrawiam wszystkich studentów i pracowników
~Aneta7 13-06-2014 14:29
Najbardziej krytykują Ci, którzy z KPSW nigdy nie mieli nic do czynienia, a najprawdopodobniej nawet dokładnie nie wiedzą gdzie ma swoją lokalizację. Pozdrawiam wszystkich studentów i pracowników
~Jan 13-06-2014 18:32
Nie tylko może być, ale i jest wyższy niż na Politechnice. Oni nawet butów nie potrafią czyścić. Wychodza takie wymoczki po 5 latach studiów we wrocławskich szkołach i nie potrafią zupełnie nic. Lepsza mniejsza uczelnia, na której władze dbają o poziom nauczania niż wielki moloch, gdzie nikt nad niczym nie panuje. Dotyczy to wszystkich wrocławskich pseudo szkółek. Najlepszy przykład - ostatnia afera z wizytą Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. Naprawdę nikt z profesorów UWr nie wie, że polecają jako autorytet młodym ludziom NKWD-owskiego z...za? A może liczy się dla nich tylko polityka? Tak czy siak, jak najgorzej świadczy to o tej "uczelni". Tam, gdzie polityka zastąpiła naukę i prawdę, tam nie ma dobrej edukacji. U nas na szczęście nie ma takiej patologii.
~absolwent 17-06-2014 3:39
Brawa dla KPSW ! Co tu ukrywać, mamy po prostu dobrą uczelnię, czego we Wrocławiu nie mogą znieść (jest niż demograficzny, studentów coraz mniej, więc każda konkurencja jest niemile widziana). Czasy dużych szkół-molochów już dawno przeszły do historii, drogie pierdzistołki z Wrocławia. Czasy, że pracodawca jarał się na widok dyplomu z filozofii, socjologii czy innego kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego już minęły (na szczęście), dzisiaj pracodawcy patrzą na to, co absolwent realnie umie. A do tego znacznie lepiej nadają się małe, wyspecjalizowane szkoły, dużo elastyczniejsze niż państwowe molochy i dbające o poziom studiów. Sam bym nigdy nie zatrudnił kogoś po jakiejkolwiek szkole z Wrocławia.
~Tosia11 18-06-2014 22:22
Szok, bo np. studenci pedagogiki, których znam naprawdę , i stwierdzam to ze smutkiem, reprezentują żenujący poziom. Pracownicy dydaktyczni są często załamani....
~Wiesława 19-06-2014 14:41
Do Tosia11: To niech załamią się lepiej nad sobą, bo przecież oni tak nauczyli swoich studentów, no nie? Uczeń świadczy o swoim nauczycielu. Niestety, przyjeżdża do nas wielu doktorków z Wrocławia chałturzyć, odwalają swoje obowiązki najmniejszym kosztem i efekt jest jaki jest. A młodzież mamy zdolną (na pewno nie głupszą niż w innych miastach), tylko trzeba umiejętnie do niej podejść.
~tak jest 30-06-2014 13:03
Ta cała szkoła to jedna wielka porażka, teraz szukają naiwnych by się rekrutacja nie zawaliła. Ja od razu poszedłem na studia do Wrocławia na PWr, nie zawracałem głowy szkółka podskoku i przysiadu. Niestety po jakimś czasie zaczęli zjeżdżać absolwenci i inżynierowie jak powyżej. Tragedia, nic nie umieli, uczyć się nie chcieli, wygląd jak dresiarze z blokowiska. Jedyne co ich interesowało to chlanie w krzakach, bo to taka moda jeleniogórska. Wstyd było się przyznać że jestem z Jeleniej Góry. Lepiej już trzymajcie swoich absolwentów i inżynierów u siebie i nie wysyłajcie ich w świat. Ja po PWr doskonale radzę sobie w życiu i często widuję absolwentów tej szkółki za kasą w dyskontach i marketach.
~Anna 29 3-07-2014 10:07
To gratulacje, że sobie tak świetnie radzisz, może być się podzielił wiedzą co zrobić, by nie lądować na kasie? Skoro nie każdego stać na wyjazd poza Jelenią Górę to może lepiej by było tworzyć inżynierom miejsca pracy... a nie tylko kasjerom, mhm?
~jeż 12-07-2014 20:54
Ta informacja o wysokim poziomie..miejscu w rankingach ? i tp. łącznie z wyczuwalną akcją pisania pochwalnych listów pod adresem tej uczelni jest rozpaczliwą próbą wpływu na wzrost popytu w ramach akcji rekrutacyjnej. Ale czy to pomoże? Wątpię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group