Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 7050
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy tancerze mistrzami świata!

Czwartek, 1 grudnia 2016, 9:20
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2016, 8:16
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Jeleniogórscy tancerze mistrzami świata!
Fot. Robert Czepielewski
W sierpniu pisaliśmy o odbywających się w Szkole Tańca Kurzak& Zamorski warsztatach tanecznych, po zakończeniu których wybrane dzieci miały pojechać na mistrzostwa świata do Liberca. Tak też się stało. Prowadząca warsztaty Katarzyna Knihinicka wybrała 10–osobową grupę, z którą pojechała pod koniec listopada na World Artistic Dance Federation.

Sukces, jaki odnieśli młodzi jeleniogórzanie przerósł ich najśmielsze marzenia. Grupa taneczna „Dyfuzja” zdobyła mistrzostwo świata w juniorskiej kategorii Urban Street Dance Fusion Show! Natomiast trio Modern Jazz wywalczyło srebrny medal.

- Sukces jest niewyobrażalny. Gdy zauważyłam, że na pewno mamy III miejsce pomyślałam: jest dobrze, a gdy jury ogłosiło nas zwycięzcami, to wybuchła euforia, niedowierzanie i łzy szczęścia - mówi Katarzyna Knihinicka. - W kategorii, w której występowała „Dyfuzja” startowało 7 zespołów. Ktoś może powiedzieć, że to nie jest wiele, ale to naprawdę było bardzo dużo zespołów. Zwykle na imprezach takiej rangi występują 3 lub 4 zespoły - dodaje.

Ten wspaniały sukces jeleniogórskich tancerzy ze szkoły Kurzak&Zamorski jest tym bardziej niewyobrażalny, że dla wielu dzieci były to w ogóle pierwsze zawody. A jak udział w mistrzostwach wspominają nasi bohaterowie ?

Czternastoletnia Klara Machała to jedyna podopieczna Katarzyny Knihinickiej, która zdobyła podczas mistrzostw dwa medale: złoty i srebrny. - Muszę powiedzieć, że jeszcze to do mnie nie dotarło. Wszystko co zobaczyłam tam było czymś wyjątkowym. Czułam, że uczestniczę w wielkiej imprezie, widziałam mnóstwo tancerzy w strojach, którzy ćwiczyli wszędzie nawet na korytarzach hotelowych. Przed występem czułam wielki stres, ale gdy wyszłam na scenę, to wszystko odpuściło i robiłam co trzeba. Pamiętam, że gdy odczytywano ostatnią drużynę i okazało się, że to nie my, pojawiła się ogromna ulga, że nie będziemy ostatnim zespołem. Gdy Jury wyczytało czwarte miejsce i wiedzieliśmy już, że staniemy na podium to cała nasza grupa zaczęła krzyczeć ze szczęścia, a podczas ogłoszenia, że jesteśmy mistrzami świata, uwolniły się wszystkie emocje. Pamiętam, że gdy stanęliśmy na podium i śpiewaliśmy nasz hymn Polski wszyscy byliśmy zapłakani i bardzo szczęśliwi. To było niesamowite, że w Dyfuzji tańczymy ze sobą od niedawna, a tak bardzo się zgraliśmy i odnieśliśmy tak wielki sukces – powiedziała Klara.

Srebrne medalistki: Ania Tomaszewska i Kaja Zamorska również podzieliły się swoimi przeżyciami z zawodów. - Nie wiem jak u Ani, ale ja nadal nie mogę wierzyć w ten sukces. Myślę, że po tygodniu dotrze do mnie, że jestem srebrną medalistką mistrzostw świata. Już na próbie parkietu pojawiła się mała panika, że nie damy rady, ale te lęki i obawy minęły, gdy wyszłyśmy na parkiet. Powiedziała Kaja Zamorska. - Stres był bardzo duży – potwierdza mówi Ania Tomaszewska. - Nie widziałyśmy nawet, jak tańczą inne zespoły. Po prostu wyszłyśmy z sali.

Cała grupa ma świadomość, że to co osiągnęła zawdzięcza Katarzynie Knihinickiej. - Jest bardzo wymagającą trenerką, ma olbrzymia wiedzę, zwraca uwagę na każdy detal - powiedziała Kaja Zamorska.

Katarzyna Knihinicka idzie za ciosem i już ma plany wobec swoich podopiecznych. - Na pewno pojedziemy na Mistrzostwa Polski tej samej organizacji do Płocka. Myślę, że będzie to na przełomie luty/marzec. Sprawdzam kalendarz imprez tanecznych i na kilku z nich będziemy – zapewniła.

Wszystkich, którzy chcą przeżyć tak wzruszające momenty jak Klara, Ania i Kaja, Katarzyna Knihinicka zaprasza na kolejne warsztaty taneczne hip-hop , których gościem będzie uczestnik You Can Dance.
Warsztaty odbędą się w dniach 17 – 18 grudzień 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group