Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5986
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórscy tancerze mistrzami świata!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 grudnia 2016, 9:20
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2016, 8:16
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W sierpniu pisaliśmy o odbywających się w Szkole Tańca Kurzak& Zamorski warsztatach tanecznych, po zakończeniu których wybrane dzieci miały pojechać na mistrzostwa świata do Liberca. Tak też się stało. Prowadząca warsztaty Katarzyna Knihinicka wybrała 10–osobową grupę, z którą pojechała pod koniec listopada na World Artistic Dance Federation.

Sukces, jaki odnieśli młodzi jeleniogórzanie przerósł ich najśmielsze marzenia. Grupa taneczna „Dyfuzja” zdobyła mistrzostwo świata w juniorskiej kategorii Urban Street Dance Fusion Show! Natomiast trio Modern Jazz wywalczyło srebrny medal.

- Sukces jest niewyobrażalny. Gdy zauważyłam, że na pewno mamy III miejsce pomyślałam: jest dobrze, a gdy jury ogłosiło nas zwycięzcami, to wybuchła euforia, niedowierzanie i łzy szczęścia - mówi Katarzyna Knihinicka. - W kategorii, w której występowała „Dyfuzja” startowało 7 zespołów. Ktoś może powiedzieć, że to nie jest wiele, ale to naprawdę było bardzo dużo zespołów. Zwykle na imprezach takiej rangi występują 3 lub 4 zespoły - dodaje.

Ten wspaniały sukces jeleniogórskich tancerzy ze szkoły Kurzak&Zamorski jest tym bardziej niewyobrażalny, że dla wielu dzieci były to w ogóle pierwsze zawody. A jak udział w mistrzostwach wspominają nasi bohaterowie ?

Czternastoletnia Klara Machała to jedyna podopieczna Katarzyny Knihinickiej, która zdobyła podczas mistrzostw dwa medale: złoty i srebrny. - Muszę powiedzieć, że jeszcze to do mnie nie dotarło. Wszystko co zobaczyłam tam było czymś wyjątkowym. Czułam, że uczestniczę w wielkiej imprezie, widziałam mnóstwo tancerzy w strojach, którzy ćwiczyli wszędzie nawet na korytarzach hotelowych. Przed występem czułam wielki stres, ale gdy wyszłam na scenę, to wszystko odpuściło i robiłam co trzeba. Pamiętam, że gdy odczytywano ostatnią drużynę i okazało się, że to nie my, pojawiła się ogromna ulga, że nie będziemy ostatnim zespołem. Gdy Jury wyczytało czwarte miejsce i wiedzieliśmy już, że staniemy na podium to cała nasza grupa zaczęła krzyczeć ze szczęścia, a podczas ogłoszenia, że jesteśmy mistrzami świata, uwolniły się wszystkie emocje. Pamiętam, że gdy stanęliśmy na podium i śpiewaliśmy nasz hymn Polski wszyscy byliśmy zapłakani i bardzo szczęśliwi. To było niesamowite, że w Dyfuzji tańczymy ze sobą od niedawna, a tak bardzo się zgraliśmy i odnieśliśmy tak wielki sukces – powiedziała Klara.

Srebrne medalistki: Ania Tomaszewska i Kaja Zamorska również podzieliły się swoimi przeżyciami z zawodów. - Nie wiem jak u Ani, ale ja nadal nie mogę wierzyć w ten sukces. Myślę, że po tygodniu dotrze do mnie, że jestem srebrną medalistką mistrzostw świata. Już na próbie parkietu pojawiła się mała panika, że nie damy rady, ale te lęki i obawy minęły, gdy wyszłyśmy na parkiet. Powiedziała Kaja Zamorska. - Stres był bardzo duży – potwierdza mówi Ania Tomaszewska. - Nie widziałyśmy nawet, jak tańczą inne zespoły. Po prostu wyszłyśmy z sali.

Cała grupa ma świadomość, że to co osiągnęła zawdzięcza Katarzynie Knihinickiej. - Jest bardzo wymagającą trenerką, ma olbrzymia wiedzę, zwraca uwagę na każdy detal - powiedziała Kaja Zamorska.

Katarzyna Knihinicka idzie za ciosem i już ma plany wobec swoich podopiecznych. - Na pewno pojedziemy na Mistrzostwa Polski tej samej organizacji do Płocka. Myślę, że będzie to na przełomie luty/marzec. Sprawdzam kalendarz imprez tanecznych i na kilku z nich będziemy – zapewniła.

Wszystkich, którzy chcą przeżyć tak wzruszające momenty jak Klara, Ania i Kaja, Katarzyna Knihinicka zaprasza na kolejne warsztaty taneczne hip-hop , których gościem będzie uczestnik You Can Dance.
Warsztaty odbędą się w dniach 17 – 18 grudzień 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~@^@ 1-12-2016 10:31
Gratulacje! Szczególnie za wytrwałość, gdyż wielu utalentowanych młodych ludzi porzuca swoje pasje, czy to artystyczne czy sportowe, gdyż szkoła wysysa wszystkie soki i na koniec liczą się tylko średnie a nie zaangażowanie czy sukcesy poza nauką.
~korwiow 1-12-2016 11:36
GRATULACJE !!! Jeśli komuś stres przechodzi w momencie wejścia na scenę to dobra prognoza na przyszłą karierę. Życzę dalszych udanych przygód i miłej zabawy w tak ciężkiej pracy :)
~b 1-12-2016 12:01
Ogromne brawa i gratulacje! W artykule jest mała nieścisłość: młodzież nie została wybrana po sierpniowych warsztatach, lecz z Panią Trener ćwiczy od kilku miesięcy, a w Szkole Kurzak i Zamorski nawet dłużej. Co nie zmienia faktu, że sukces jest ogromny, a brawa jak najbardziej zasłużone. Fantastyczną mamy młodzież, jest się kim pochwalić, a jaka to promocja dla Szkoły i dla Jeleniej Góry! Super dziewczyny i jeden rodzynek! Tańczcie dalej. Powodzenia!
~Otofoto 1-12-2016 12:16
Gratulacje :)
~gość 1-12-2016 13:00
świetna sprawa. milutko , wielkie brawa dla młodzieży
~Quick 1-12-2016 14:10
Brawo !!! ale tak przy okazji tego sukcesu, może by tak władze miejskie dostrzegły, że oprócz kopaczy z Karkonoszy są inne dyscypliny sportu przynoszące prestiż miastu i w które warto inwestować i je wspierać dotacjami.
~ 1-12-2016 15:24
Nie ma nieścisłości. Dzieci zostały wybrane z całej grupy która liczy 20 osob. Zostały wybrane najlepsze osoby. Dzieci tancza z Pania trener od czerwca wczesniej tez tanczyly ale wspolnie w takiej grupie od niedawna i po warsztatach na ktorych byly uklady ktore zostaly ulozone do Liberca wybrano 8 najlepszych osob.
~ona 1-12-2016 16:22
Brawooooooooooooooo,brawoooooooooooo
~Czytelnik 1-12-2016 16:51
Panie Prezydencie Miasta, kiedy zaprosi Pan Mistrzów do Ratusza? Może znajdzie Pan w kasie jakieś środki na wsparcie pracowitej i utalentowanej młodzieży?
~gluś 1-12-2016 19:20
wielkie gratulacje :) dalszych sukcesów
~cudownie 2-12-2016 22:29
Gratulacje dla wszystkich , a szczególnie dla slicznej Klary, ze zdobyla az dwa medale. Ten jej szpagat rewelacyjny. To jest talent. Zycze dalszych sukcesow.
~ 9-12-2016 18:51
Liczą się seniorzy a nie juniorzy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group