Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6959
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy strażacy obchodzili swoje święto

Sobota, 21 maja 2016, 10:16
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2016, 8:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórscy strażacy obchodzili swoje święto
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, ale przez cały miesiąc w terenie poszczególne jednostki również organizują obchody, podczas których wręczane są medale, awanse i nagrody. Wczoraj (20.05) jeleniogórscy strażacy przemaszerowali spod Teatru im. Norwida do sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie obyła się oficjalna uroczystość.

Komendant PSP w Jeleniej Górze zalicza ostatni rok do udanych. – Zakończyliśmy sprawy inwestycyjne związane z obiektami przy ul. Sudeckiej. Do zagospodarowania został plac wewnątrz komendy - mówił bryg. Jerzy Sładczyk.

Podczas uroczystości wręczano odznaczenia państwowe: medal prezydencki, trzy odznaczenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, do tego szereg odznaczeń i wyróżnień, które od przedstawicieli związku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz awanse na wyższe stopnie.

Tak, jak lotnikom życzy się tyle lądowań, co startów – strażakom życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów – powiedział wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapowiadając również wsparcie strażaków. - Biorąc pod uwagę, że są nam niezbędni, będziemy chcieli w nowej perspektywie unijnej 2014-2020 wspomagać ich w zakupie dwóch średnich wozów bojowych. Jesteśmy w trakcie przygotowywania wspólnego projektu z Czechami – oświadczył zastępca Marcina Zawiły.

W uroczystości w Jeleniogórskim Centrum Kultury wziął udział Marek Kamiński, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. - Życzę jak najmniej wyjazdów, więcej ćwiczeń, szkoleń i poza tym zwykłego, ratowniczego szczęścia – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group