Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9626
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórscy olimpijczycy wrócili do Polski

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 1:51
Aktualizacja: 1:52
Autor: MDvR
Saneczkarze MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i KS Śnieżka Karpacz mają już za sobą zimowe Igrzyska Olimpijskie w koreańskim Pjongczang.

Wojciech Chmielewski wraz z Jakubem Kowalewski i Maciejem Kurowskim wywalczyli 8. miejsce w saneczkowej sztafecie. W konkurencji dwójek Wojciech i Jakub w swoim debiucie na igrzyskach olimpijskich zajęli natomiast 12. miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Maciej Kurowski, który startował już w swoich trzecich igrzyskach i uzyskał najlepszy od 42 lat wynik w saneczkowych jedynkach. Ostatecznie wychowanek MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a obecnie zawodnik obecnie KS Śnieżka
Karpacz zajął 19. miejsce. Naszym saneczkarzom należą się spore brawa. Jako jedyna dyscyplina, zawodnicy nie posiadają obiektu do treningu latem i zimą oraz nie posiadają narodowych programów rozwoju dyscypliny, jak na przykład biathlon, biegi narciarskie i inne dyscypliny, które wypadły gorzej od saneczkarzy. Ich wyniki są więc obiecujące. Można śmiało powiedzieć że za cztery lata jest szansa na jeszcze lepsze wyniki podczas IO w Pekinie w 2022 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
904
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group