Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7032
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czechy: Jeleniogórscy narciarze współpracują z Czechami

Wtorek, 22 grudnia 2009, 10:15
Aktualizacja: Środa, 23 grudnia 2009, 9:33
Autor: ahawer
Czechy: Jeleniogórscy narciarze współpracują z Czechami
Fot. ZS
W dniach 11 – 18.12.2009r. narciarze biegacze z klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra przebywali na zgrupowaniu w Czechach, wykorzytując pierwszy w tym sezonie śnieg. Młodzi sportowcy rozpoczęli działania w ramch projektu „Ať to frčí nám i vám“.

Narciarze biegacze z naszego klubu trenowali razem ze swoimi rówieśnikami z Czech podczas wspólnego zgrupowania w Szpindlerowym Młynie w ramach Europejskiej Współpracy Transgranicznej pomiędzy Sportową Akademią Szpindlerowy Młyn (Špindleruv Mlýn) – Czechy, a MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Projekt „ Ať to frčí nám i vám“ będzie realizowany przy współpracy z Międzyszkolnym Klubem Sportowym - Karkonosze Sporty Zimowe z Jeleniej Góry, który będzie realizowany, jako samodzielny mikroprojekt finansowany z Funduszu mikroprojektów Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Republika Polska 2007 – 2013. Realizatorem projektu będzie Akademia Sportowa, o.s. (Sportovní akademie, o.s.) Špindlerów Młyn.

Celem projektu jest za pośrednictwem partnerstwa zyskać nowe doświadczenia w sferze przygotowania treningowego dzieci (które poświęcają się narciarstwu biegowemu), uzyskania nowych informacji z metodyki treningowej i przygotowania do zawodów oraz uatrakcyjnić trudnego fizycznie przygotowania fizycznego zawodników z najniższej kategorii wiekowej.

Treścią projektu jest zorganizowanie dwu wspólnych siedmiodniowych obozów treningowych w Szpindlerowie Młynie. Obozy treningowe są przeznaczone dla zawodników w narciarstwie biegowym młodszych kategorii, którzy odwiedzają Akademię sportową, o.s. (Sportovní akademie, o.s.) lub Międzyszkolny Klub Sportowy – Karkonosze Sporty Zimowe.

Częściowym celem projektu jest również wytworzenie długotrwałego partnerstwa, które będzie miało pozytywny wpływ na rozwój pozaszkolnych czynności dzieci i młodzieży w przygranicznej sferze Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1006
Tak
58%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group