Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4155
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra w oznaczonej elicie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 sierpnia 2008, 13:14
Aktualizacja: Czwartek, 21 sierpnia 2008, 18:19
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Znaczek pocztowy o nominale 3, 65 złotych został uroczyście wprowadzony do obiegu w środę na placu Ratuszowym. Przedstawia figurę Neptuna oraz wieżę ratusza jeleniogórskiego. To pierwszy znaczek ze stolicą Karkonoszy w historii Poczty Polskiej. Będzie można nakleić go na kopertę z listem poleconym.

Wprowadzeniu znaczka z serii Miasta Polskie do obiegu towarzyszyło spore zainteresowanie mieszkańców, choć nie aż tak rekordowe, jak to było w przypadku jeleni płatniczych w maju. Kolejka chętnych, aby kupić znaczek na pamiątkę, lub na „zapas” ustawiła się grubo przed godz. 12. Niektórzy kupowali nawet kilkadziesiąt sztuk rarytasu! Pocztowcy uatrakcyjnili ofertę: można było zrobić sobie zdjęcie na tle ratusza lub Neptuna. Było ono drukowane i dołączane do zakupów.

Po znaczek stali mieszkańcy i urzędnicy. Zauważyliśmy Jadwigę Reder-Sadowską, rzeczniczkę konsumenta i Andrzeja Marchowskiego z UM. Jako jeden z pierwszych zainteresowanych znaczek zakupił Grzegorz Jędrasiewicz z BWA. – To ważny dzień dla Jeleniej Góry, czekałem na to – podsumował.

W południe szef jeleniogórskich pocztowców Marian Zięba powitał zgromadzonych i rozpoczęła się uroczystość. Replikę znaczka odsłonił prezydent Marek Obrębalski oraz dyrektor oddziału regionalnego Poczty Polskiej we Wrocławiu Piotr Dziadek. Wydrukowano 10 tysięcy egzemplarzy jeleniogóskiego znaczka.

Janusz Milewski, kolekcjoner i szef Stowarzyszenia Filatelistów, podkreślił, że znaczek jest rarytasem. – Nie dość, że jest to pierwszy wizerunek Jeleniej Góry na znaczku, to jeszcze przedstawia on Neptuna. Dotychczas Poczta Polska wydała tylko jeden znaczek z władcą mórz przedstawiający Gdańsk - mówił.

Do znaczka jeleniogórskiego pocztowcy dołączyli okazjonalną kopertę z grafiką z zamkiem Chojnik oraz stemplami. – Są dwa datowniki pierwszego dnia obiegu. Jeden – Jelenia Góra 1, a drugi – z „siódemką”. Zachęcam wszystkich zbieraczy do polowania na oba datowniki – powiedział Milewski.

– Jesteśmy wdzięczni Poczcie Polskiej za takie wyróżnienie – podkreślił prezydent Marek Obrębalski wręczając zaproszonym pocztowcom okolicznościowego srebrnego jelenia płatniczego.

Co prawda władze miasta sugerują, że wprowadzony do obiegu znaczek ma związek z jubileuszem, nie jest to nigdzie zaznaczone. To kolejne wydawnictwo z serii „Miasta Polskie”. Ma dość nietypowy nominał: pasuje tylko na list polecony, więc nie będzie powszechnie wykorzystywany. Jak się dowiedzieliśmy, miasto zbyt późno wystąpiło z wnioskiem o ujęcie Jeleniej Góry na znaczku. Aby było to możliwe w tym roku, pozostało zadowolić się tylko takim nominałem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~MK 20-08-2008 15:18
Niesamowite wydarzenie. Kolejny wielki sukces naszej rady miejskiej, okupiony ciężką i solidną pracą. Lud miasta Jelenia Góra może być dumny, że ma takiego prezydenta. Marek Obrębalski jak mało kto widzi problemy społeczne regionu i stawia im czoła. Jego mądrość i wiedza wywodzą się ze starej dobrej socjalistycznej szkoły ekonomi. Osiągnął tytuł naukowy doktora w 1984r, przez wiele lat pracował w urzędzie statystycznym. Zmierzch gospodarki planowanej postawił przed nim nowe życiowe wyzwania. Jak widać, świetnie sobie radzi. Dzięki niemu dołączyliśmy do elity. Kolejnym krokiem Pana prezydenta powinno być wprowadzenie obowiązku noszenia stroju galowego w obrębie centrum naszego elitarnego miasta. Towarzyszu Marku, tak trzymać!
~ja 20-08-2008 15:38
Nie wiem...może ja mam takie jakieś dziwne podejście ale mam wrażenie, że Jelenia Góra ma chyba najbardziej nieudolną władzę jaką można mieć...i nie wiem czy inne miasta mają takie "towarzystwo na stołkach". Z tego co zauważyłem cała ta plejada potrafi tylko gadać, pokazywać się na jakichś wystąpieniach i cieszyć się nie wiadomo z czego. Czy naszego miasta nie stać na jakichś kompetentnych ludzi, którzy mają dobrze poukładane w głowach i chcą coś dobrego dla Jeleniej? Bo to całe towarzystwo co zasiada w ratuszu to się kwalifikuje do wywiezienia na taczkach i to w trybie ekspresowym... Nie rozumiem stwierdzenia "Jak się dowiedzieliśmy, miasto zbyt późno wystąpiło z wnioskiem o ujęcie Jeleniej Góry na znaczku. Aby było to możliwe w tym roku, pozostało zadowolić się tylko takim nominałem." Dlaczego Jelenia zawsze musi się zadowalać jakimiś resztkami? Czemu nie może być chociaż jedna rzecz porządnie zrobiona? Z resztą wystarczy popatrzeć jak całe obchody 900-lecia wyglądają...wstyd. Może najwyższa pora żeby ktoś zaczął ponosić konsekwencje swoich nieudolnych decyzji...
NICpoŃ 20-08-2008 17:45
MK, ty możesz chodzić w samych gatkach, a ja będę w leginsach - tylko co to ma do tematu. Ja się cieszę z takiej formy promocji miasta ze strony Poczty Polskiej, bez względu czy będę słał polecony czy zwykły. Jesteśmy pierwsi na Dolnym Śląsku i możemy poszczycić się własnym znaczkiem i to się liczy !
~ Gazda 20-08-2008 17:51
Ludzie - proszę i ostrzegam - nie plujcie na strone na której jest rysunek Neptuna - bo ten biedak niczemu nie zawinil, ze mamy taką władzę, jaka mamy!!! To my sami takich ćwoków od lat wybieraliśmy i hołubimy!!! A znaczek tak pośliniony ( opluty) rychl;o się odklei i bedzie problem, kto za przesyłkę ma zapłacić!!!
~DO PIIPI 20-08-2008 19:00
PIIPI, POCHWAL SIE GDZIE DZISIAJ BYLAS NA SPACERKU??? STĘSKNILIŚMY SIE ZA TOBĄ!!!
~Michaś 20-08-2008 19:07
zwolniłem się pół godziny wczesniej z pracy, pędziłem na Ratusz jak burza, ale jak już dobiegłem to nie było śladu po akcji poczty. To trochę niesprawiedliwe - dlaczego tylko przez chwilkę to działało? No i oczywiście elita naszej Jelonki ma okazjonalną kopertę a reszta niech się cieszy że ma elitę.
~Ania Skowrońska, Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze 20-08-2008 19:47
Proszę Państwa ! Dzisiejszego dnia w Madrycie wydarzyła się straszna katastrofa samolotu, w której zginęło ponad 100 osób. W śród nich moga też być nasi rodacy. Aby uczcić śmierć niewinnych osób, chciała bym zaproponować, aby dzisiaj o godzinie 22:00 uczcić wszystkie ofiary minutą ciszy. Prosiła bym też, aby każdy kto ma taką morzliwośc, zapalił wieczorem świeczkę na parapecie. Jestem przekonana, że czytelnicy "Jelonki" uznają mój pomysł za warty wykonania, co będzie świadczyć o naszej wspólnej solidarności z ofiarami i ich rodzinami. Z poważaniem - Ania Skowrońska, uczennica klasy 2a, Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze
~MK 20-08-2008 19:56
Jakie społeczeństwo taka władza. Mnie tylko denerwuje ta propaganda sukcesu, jestem młody ale kronikę filmową widziałem. Tam też były takie obrazy propagandy sukcesu. Znaczkiem ludzi nie nakarmisz, nie spowodujesz, że nagle znajdą się nowe miejsca pracy. Znaczek jako sposób promocji miasta to też słaby pomysł. Do kogo to trafi? Jaka skuteczność? Jelenia Góra potrzebuje inwestycji, dużego kapitału, który stworzy infrastrukturę. Cieplice jako atrakcja turystyczna mają ogromny potencjał. Kiedy w końcu dokopiemy się do źródeł termalnych. Aż się prosi żeby wybudować jakiś aquapark. To ściągnie turystów. Ekonomicznie jest to bardzo atrakcyjna inwestycja. Mimo to kapitał inwestycyjny nie chce przyjść. Pytam się dlaczego?! Odpowiedź jest prosta... Miastem rządzi wielki ekonomista od znaczków, pomników... A co do poczty polskiej to lepiej niech się zajmie poprawą jakości obsługi. Sugeruje zaprzestanie sprzedaży nasion, rajstop, obrusów i innych towarów nie związanych z usługami pocztowymi.
~kolejna porażka 20-08-2008 20:05
~REMEMBER 20-08-2008 20:05
Powiedz Nicponiu - Jaka jest zasługa władz miasta w powstaniu tego znaczka? Nawet nie zainteresowali się - czy istnieje taka mozliwość w żwiązku z 900 leciem? A teraz? Piersi pod medale !!!Samozadowolenie tryska z uduchowionej twarzy TOWARZYSZA POrtyjnego MARKA!!! Gęby roześmiane od ucha do ucha!!! I z kogo tak sie smieją? Z nas mieszkańców - wyborców trawertując Gogola? Na nieszczęście nie ma Rewizorów , a od kiedy NIK upupiono - to takie humorystyczne historie sa na porzadku dziennym!!! Ot zwykły taniec CHOCHOŁÓW!!!
~ech 20-08-2008 20:09
znaczk przepiękny...WOW he he, ale super robotę odwaliła rada miasta, czy oni naprawdę nie mają się czym zajmować w tym ratuszu? WSTYD!!!
piipi 20-08-2008 20:10
..do - [~postu z godz.19:00..]...w lozeczku!!.~Zgadnij,co tam robilam ?.
~jelgór 20-08-2008 20:32
kolejny sukces- ratusz zaczyna mnie przerażać:) tak czy owak brawo
~ 20-08-2008 21:12
Jelenia Góra naprawde nie ma nic ciekawszego do zaoferowania tylko fontanne neptuna ??? Co my nad morzem mieszkamy.....dlaczego nie wkleili na znaczek pałacu shaffgotchów (czy jak to sie tam pisze xDD)
~ 20-08-2008 21:15
A co do twojej wypowiedzi MK.....Czas komuny juz dawno minął "TOWARZYSZU" A znając Polaków napewno jestes jakimś pupilkiem towarzysza Prezydenta hahahaha
piipi 20-08-2008 21:41
~wiecie co,..Nasz Prezydent jest ladny !.
~_ojdiridirachciach___ 20-08-2008 22:04
Do postu z godz. 19:00: Znasz takie przysłowie, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła? Powiedzmy, że moja Pipunia sprawdzała dzisiaj, czy prawdziwi mężczyźni chodzą bez majtek ! Wystarczy ? ;)))
~MK 20-08-2008 22:53
odp: Na pewno to powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem i ortografii.
piipi 20-08-2008 23:28
..tz. ja nic nie zrobilam !.~Tejo,..to jest Twoja wina..ladne zdjecie Panu Prezydentowi zrobiles.(.zdj.nr1.).
~giermek 20-08-2008 23:36
Następny wielki sukces prezydenta to widowisko, jakie będzie na wzgórzach k. Krzyża Milenijnego. Ma to podobno kosztować 300 tys.zł. Oto prezydent wystąpi przed licznie zgromadzoną gawiedzią i wraz z giermkami,tudzież jazdą walczył będzie o właściwą promocję Jeleniej Góry.Akurat będzie to początek roku szkolnego, kiedy to dowiemy się,że nadal nie ma pieniędzy w szkołach, chociażby na żarówki.
~jeeejeee 21-08-2008 0:07
do postu z 22:04 ...od razu widać biedna koleżanko, że znowu się pod kogoś podszywasz. Rymcycymcy nigdy nie napisze "Pipunia", bo wie, że takich nicków się nie odmienia :) Lepiej pisz o filatelistyce, bo pisząc nie na temat naruszasz nasz jelonkowy regulamin !
~urzędnik 21-08-2008 7:57
Wystarczyłoby, aby tej rangi imprezę "obsłużył" naczelnik wydziału promocji. Tymczasem bywanie prezydenta na każdym weselu w roli pana młodego nie służy absolutnie jego wizerunkowi i potwierdza liczne nader krytyczne opinie o tym stylu sprawowania władzy.Co najwyżej prezydent zyskał jujż trzeci pseudonim - "Filatelista".
~politykier 21-08-2008 8:01
Widać na zdjęciach, że nasze chłopaki nie mają co robić. Oto aż trzech prezydentów obsługuje imprezę dziesiątej kategorii i sto dwudziestej rangi w kolejności problemów Miasta.Gratulujemy wyczucia w doborze spraw ważnych dla mieszkańców.
~Ale Oni Kochaja Flesze 21-08-2008 9:25
Ale Wariatkowo :) 1 leprzy od 2
piipi 21-08-2008 10:40
...do - [~Ojdiridirachciach tz.TRUJAK (+) ]....a ile kosztuje wynajecie,.. hm..wynajecie ..takiego pana w spodniach,ale bez majteczek ?. ~Slyszalam,ze mezczyzni sie sprzedaja.
~dhl 21-08-2008 13:04
Piotr Dziadek jest dyrektorem oddziału regionalnego PP we Wrocławiu i chciałbym aby Pan Redaktor korzystał w końcu z takich dobrodziejstw techniki jak dyktafon.mogę na to liczyć? szacun
~muzykant 23-08-2008 15:02
Nareszcie coś zagrała ratuszowa Wielka Orkiestra Codziennej Niemocy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group