Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12324
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra na mapie Aktywnych Szkół MultiSport

Czwartek, 8 marca 2018, 14:08
Aktualizacja: 14:11
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Jelenia Góra na mapie Aktywnych Szkół MultiSport
Fot. użyczone
Czy wiecie, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej? Co zrobić, aby zaszczepić w nich miłość do aktywności fizycznej? Szkoła Podstawowa nr 6 z Jeleniej Góry dowiodła, że rozwój najmłodszych mieszkańców miasta jest dla niej ważny, dlatego podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM).

Wyniki wielu badań dowodzą, że dzieci aktywne lepiej rozwijają się fizycznie, są silniejsze psychicznie, mniej podatne na depresję, a także mają większą łatwość przyswajania wiedzy, m.in. dzięki większej aktywności jądra podstawnego mózgu — obszaru odpowiedzialnego za działanie i nabywanie nowych umiejętności.

Szkoła Podstawowa nr 6 ma za sobą już drugi etap Turnieju ASM, w której jej zadaniem było przygotowanie Planu Treningowego, czyli zestawu łatwych we wdrażaniu i skutecznych w realizacji działań na rzecz zwiększenia poziomu aktywności fizycznej uczniów. Urząd Miasta Jelenia Góra wspiera takie inicjatywy i kibicuje uczniom, środowisku szkolnemu oraz rodzicom w realizacji aktywnych postanowień.

Aktywne Szkoły MultiSport to Program realizowany przez Fundację V4Sport z Wrocławia, a jego fundatorem jest firma Benefit Systems. Wspólny cel dla wszystkich zaangażowanych? Wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się.

W ramach ASM ponad 10 tysięcy dzieci z klas 4-7 będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju, którego głównym punktem będzie multimedialny test sprawności fizycznej oparty o standard Euro Fit Test. Każda z zakwalifikowanych do programu placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy. O końcowym sukcesie, który zostanie doceniony atrakcyjnymi nagrodami, zadecyduje osiągnięty w tym czasie progres.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1109
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group