Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5884
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra i jej mieszkańcy na zdjęciach

Wtorek, 3 września 2019, 10:41
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2019, 10:31
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jelenia Góra i jej mieszkańcy na zdjęciach
Fot. WAC
W Galerii „Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu odbył się wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom 23. Konkursu Fotograficznego Jelenia Góra i Jeleniogórzanie, którego organizatorem jest Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne.

Tradycyjnie celem konkursu była prezentacja dokonań, osiągnięć i postaw twórców fotografujących środowiska jeleniogórskie i ogólnopolskie. Ważnymi celami konkursu jest utrwalanie obrazu miasta oraz jego mieszkańców na przełomie wieków z myślą o przyszłych pokoleniach, popularyzacja twórczości fotograficznej w społeczeństwie jeleniogórskim oraz propagowanie ziemi jeleniogórskiej w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem piękna walorów miasta Jeleniej Góry.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w nowej formule, zakładającej kilka zmian regulaminowych w stosunku poprzednich lat. Zdjęcia były przyjmowane w większym niż dotychczas formacie i po raz pierwszy również w wersji elektronicznej. Obok dwóch dotychczasowych kategorii zdjęć: "Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" oraz "Portret jeleniogórzanki/ jeleniogórzanina" pojawiła się trzecia: "Jelenia Góra w Karkonoszach" (Kotlina Jeleniogórska, Dolina Pałaców i Ogrodów, Karkonosze, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie).

Jury konkursu oceniało w tym roku 188 prac nadesłanych przez 33 autorów. Śmiało można powiedzieć, że w tym gronie pierwsze skrzypce odegrały panie. W kategorii "Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" oraz "Portret jeleniogórzanki/ jeleniogórzanina" wygrała Paulina Jarosławska, zaś w nowej kategorii "Jelenia Góra w Karkonoszach" najwyżej oceniono prace Anety Konik.

Nagrodzone prace można oglądać do 12 września na wystawie w Galerii "Promocje" ODK. Łącznie prezentowane są na niej zdjęcia 15 autorów.

Twoja reakcja na artykuł?

16
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
450
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Jelenia Góra będzie miastem tańszym
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 20.05.2024
 
Karkonosze
Wiosna w górach na całego
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group