Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4724
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra: 2 tura Łużniak vs. Papaj

Środa, 17 kwietnia 2024, 22:21
Autor: MT
W pierwszej turze wyborów Jerzy Łużniak uzyskał 43 % głosów, a Hubert Papaj 21 %. Oboje staną w szranki w drugiej turze 21.04.

Mówi Jerzy Łużniak:

- Przede wszystkim będzie kontynuacja remontów dróg, które rozpoczęliśmy po zimie. Ale najważniejsze to przygotowanie się do projektów w ramach KPO Krajowego Planu Odbudowy. Pojawiły się środki i te środki trzeba bardzo szybko wykorzystać, bo 6 mld euro, które trafiło teraz do Polski, to tak naprawdę to jest wydatkowane na te inwestycje, które już zostały zrealizowane.

Właśnie już jesteśmy w trakcie przygotowywania kompletu dokumentów po to, żeby skorzystać i z powrotem odzyskać te środki, a później co najważniejsze strategię rozwoju, dokończyć strategię rozwoju i plan ogólny zagospodarowania przestrzennego dla całego miasta. Bo to jest tak naprawdę konstytucja, na podstawie której będzie funkcjonowało miasto.

Największym problemem miasta to jest wykluczenie komunikacyjne Jeleniej Góry. Jelenia Góra niestety nie miała teraz przez te 8 lat sprzyjających władz w Warszawie. Wszystko się zmieniło. Od 15 października mamy koalicję, która przychylnie spogląda na władze w Jeleniej Górze i przede wszystkim na mieszkańców Jeleniej Góry. Mamy już pomysły, ale jednocześnie też mamy przyjaciół w Warszawie i w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, gdzie też będziemy mieli władzę, która takie wykluczenie komunikacyjne razem z nami będzie chciała zniwelować.

A jednocześnie też drugim problemem, to są problemy, zatrzymanie młodych ludzi. I tutaj chcielibyśmy tak przygotować przede wszystkim drogę dojścia, czyli od żłobka, który już zrealizowaliśmy, przez przedszkola, które też mamy zapewnione, zapewnione miejsca w przedszkolach, szkoła, ale przede wszystkim mieszkania już mamy na 10 milionów, na budowę 30 mieszkań. I później dobra praca i to wszystko chcemy wspólnie z mieszkańcami zrealizować.

Mówi Hubert Papaj:

- Jelenia Góra to przede wszystkim mieszkańcy. To ludzie. Nie budynki, nie infrastruktura. To osoby żyją, mieszkają, pracują. Po pierwsze podziękuję serdecznie za obdarzone mnie zaufanie. Za to, że Jeleniogórzanie podjęli decyzje i wybrali pozytywną, dobrą, skuteczną zmianę. Bo Jelenia Góra potrzebuje nowego, aktywnego, pomysłowego prezydenta. Jeżeli chodzi o decyzję, które będą podejmowane w pierwszej kolejności, to będą skierowane właśnie do mieszkańców.

Jest wiele rzeczy, kwestii, które wymagają już dzisiaj rozwiązania, pilnego rozwiązania. Jelenia Góra utkwiła w korkach. Mamy dziurawe drogi, jest nie posprzątane, brudno. Nasza perła Karkonoszy nie świeci tym blaskiem, co jeszcze kilka lat temu.

Dlatego pierwsze decyzje będą ukierunkowane, aby w mieście zapanował porządek, ład, bezpieczeństwo, aby mieszkańcy mieli szybszy dostęp do prezydenta i do urzędników, aby rozładować korki na ulicach i aby też nie było kolejek, aby spotkać się z prezydentem i przedstawić mu swoje problemy, propozycje, sugestie.

Otworzymy skrzynki pomysłów, zorganizujemy nowe punkty, gdzie mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje rzeczy, a przede wszystkim weźmiemy się za finanse miasta, aby Jelenia Góra była prężnie rozwijającym się miastem, aby miała możliwości inwestycyjne, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych, aby przedsiębiorcy też otrzymali należne wsparcie.

Rzeczy, które trzeba zrobić w pierwszej kolejności jest bardzo dużo, albowiem jest to ogromne miasto z ogromnym potencjałem, wielu tysięczne i dla każdego jego prywatna, indywidualna rzecz jest czasami najważniejsza. A prezydent jest po to, aby te wszystkie rzeczy wiedzieć, znać, rozwiązywać. Aby prowadzić Jelenią Górę, cały nasz region, cały subregionu wyznaczonym kierunku.

Dlatego jako przyszły prezydent deklaruję obiecuję Państwu, że będę Waszym prezydentem, będę osobą dostępną, otwartą, będę się z Wami spotykał, wspólnie ustalał priorytety, wspólnie je realizował, będę skutecznym menadżerem, a nie tylko obecnie, tak jak to wygląda urzędnikiem, którego Państwo widzicie raz na 5 lat rozdającego kiełbasę wyborczą.

To Państwo wynajmujecie, angażujecie prezydenta. On ma rozwiązywać Wasze problemy. I taką osobą będę. Jelenia Góra jest naszym wspólnym domem. Jest wiele rzeczy, które należy szybko, od razu rozwiązać.

Kierowcy skarżą się na dziury w drogach, na duże korki, mieszkańcy na problemy komunikacyjne, na coraz bardziej rosnące koszty życia, cenę śmieci, wody, podatku od nieruchomości. Przedsiębiorcy oczekują wsparcia. Młodzi rodzice nie mają nowych mieszkań komunalnych, tanich mieszkań komunalnych.

Są problemy z dostępnością miejsc w żłobkach. To wszystko trzeba sukcesywnie zmieniać. Będę robił wszystko, aby Jelenia Góra była bezpiecznym, czystym, zadbanym i najlepszym do życia miejscem w naszym kraju. To podlega oczywiście dużej dyskusji i oczywiście bardzo szerokim działaniu.

W pierwszej kolejności będę chciał, aby wróciła do mieszkańców, aby to mieszkańcy współdecydowali jakie działania są podejmowane, aby z nimi trwały konsultacje, uzgodnienia inwestycji i remontów i wielu innych działań, bo to są działania realizowane dla mieszkańców z ich środków, z ich pieniędzy, z podatków.

Dlatego tymi najważniejszymi problemami to jest kwestia zdrowia, wizerunku, bezpieczeństwa, czystości. Jak Państwo doskonale widzicie, dzisiaj Jelenia Góra potrzebuje nowego, dobrego gospodarza, który bardzo szybko i skutecznie razem z Wami te problemy rozwiąże. Wiem jak to należy zrobić.

Mam doświadczenie, mam kompetencje, wykształcenie, a przede wszystkim chcę z Państwem wspólnie tego dokonać, tak aby już w niedługim okresie czasu, już niebawem znowu nasza piękna Jelenia Góra lśniła, a była ponownie perłą Karkonoszy. To wszystko jest możliwe i to wszystko zależy od Państwa. Ja podejmuję się tego zadania i gwarantuję, że tego dokonam.

Twoja reakcja na artykuł?

28
39%
Cieszy
15
21%
Hahaha
4
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
6%
Złości
20
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (138)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
497
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Robią kolejne drogi
 
Aktualności
Sprawny Jelonek
 
Piłka nożna
Finał Pucharu Polski w oku kamery!
 
Jelonka wczoraj
Cieplice – zaczęło się od jelenia
 
112
Zderzenie na Wolności
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group