Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5213
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jedyny taki koncert. Już w niedzielę!

Wtorek, 26 sierpnia 2014, 9:44
Aktualizacja: 16:21
Autor: Org
Jelenia Góra: Jedyny taki koncert. Już w niedzielę!
Fot. Organizatorzy
Jeleniogórski zespół Leniwiec zaprasza na koncert z okazji XX–lecia działalności scenicznej. W najbliższą niedzielę (31.08) na koncercie wystąpią zaprzyjaźnione z Leniwcem zespoły Raggafaya, Koniec Świata oraz Ga–Ga i Zielone Żabki. Wstęp jest wolny. Początek godz. 15.00.

Koncert odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego. O godz. 15.00 zagra Raggafaya - mistrzowie ragga znani z kipiących energią koncertów, na których cała sala macha nie tylko rękami.

O godz. 16.20 na scenie pojawi się Koniec Świata, który powstał na początku 2000 roku w Katowicach. Tworzą go Jacek Stęszewski, Jacek Czepułkowski, Szymon Cirbus, Marek Mrzyczek oraz Michał Leks.
Od 17.40 sceną rządzić będą Zielone Żabki i GA GA. Zielone Żabki to punkowy zespól z Jawora, powstały w 1987 roku. Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty w całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga, a Mister - Positive Vibration. W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki "Kultura". W sesjach uczestniczył: Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała się w czerwcu 2003 roku. Wtedy to Smalec i Mister wraz z kumplami z Radical News ruszyli w trasę koncertową, przypominając swoje utwory na koncertach w polskich miastach.

Ga-Ga natomiast to zespół punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki. W 1992 laureat Festiwalu w Jarocinie. W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga-Ga/Zielone Żabki. Już w zmienionym składzie, bo czasu jednak trochę upłynęło, ale po chwili dane mi było się przekonać, że ta zmiana absolutnie nie była na gorsze! Mieszanka punka z oldschoolowym hc poruszyła widownie, która ruszyła w pogo i razem ze Smalcem wyśpiewywała kultowe już kawałki tej kapeli. Smalec nie stracił absolutnie nic ze swojej zadziorności, jego maksymalna siła przekazu nadal porusza, a nowa energia jaką wprowadziła zmiana ekipy muzycznej uaktualnia to wszystko i sprawia, że brzmi to bardzo fajnie.

A już o godz. 19.00 na scenie pojawi się Leniwiec. Przez dwadzieścia lat muzycy zagrali prawie 700 koncertów w 9 krajach, nagrali 6 płyt, nakręcili 10 teledysków, wielokrotnie gościli na największych scenach, m.in. na festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy). Często dzielili scenę ze światowymi legendami punk-rocka, takimi jak The Exploited czy Toy Dolls. Ostatnie płyty Leniwca, pt. „Droga” i „Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury” zebrały entuzjastyczne recenzje i przekonały do siebie rzesze słuchaczy. Zespół w ciągu swojej dwudziestoletniej działalności brał udział wielu akcjach charytatywnych oraz wielokrotnie promował Jelenią Górę.

- Po koncercie zapraszamy na after party do klubu Orient Express (mini koncert akustyczny, pokaz teledysków i integracja z zespołami) – zapraszają organizatorzy.
Start około godz. 21.30. Wstęp wolny!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group