Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8721
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jedyna taka szkoła w mieście! Szkoła STO!

Piątek, 7 września 2018, 11:28
Aktualizacja: Niedziela, 9 września 2018, 6:21
Autor: TS/Marta Małek
Jelenia Góra: Jedyna taka szkoła w mieście! Szkoła STO!
Fot. TS
Zapraszamy na „Dzień Otwarty” w Zespole Szkół Społecznych im. Jana Pawła II STO w Jeleniej Górze, w dniach 8 oraz 15 września 2018 r.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Większość pewnie już wie w jakiej szkole będzie pobierać naukę, jednak część jeszcze się waha. Może szuka czegoś wyjątkowego? Jeszcze nie jest za późno na zmianę! Zapraszamy zatem do zapoznania się z ofertą Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego!

Idealne miejsce do nauki!

Nasza szkoła mieści się w Jeleniej Górze, a dokładniej w Sobieszowie przy ul. Bronka Czecha 1a w budynku wyglądającym jak wielka willa! To tutaj istniał pierwszy Dom Pracy Twórczej, to tutaj pracował Sławomir Mrożek! Mamy tu wyjątkowy klimat. Drewniane korytarze i drzwi. Wielkie okna, przez które wpada dużo promieni słońca. Bliskość Karkonoskiego Parku Narodowego, Zamku Chojnik, Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej czy powstającego Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej jest naszym dodatkowym atutem. Takie miejsca sprzyjają budowaniu atmosfery przyjaźni, współpracy i rozwoju.

Co nas wyróżnia? Ty!

Indywidualne podejście do każdego dziecka, małe, cztero-dziesięcioosobowe klasy, innowacyjne metody pracy, wysoki standard nauczania i atmosfera domowego ciepła - to cechy charakterystyczne naszej szkoły. Staramy się, aby każde dziecko - i te wyjątkowo zdolne, i te ze specjalnymi wskazaniami do nauki - czuło się u nas dobrze. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów, którzy wspólnie z nauczycielami budują małe środowisko lokalne.

Tutaj liczy się człowiek

Ideą szkoły jest nie tylko świadczenie usług edukacyjnych, lecz przede wszystkim wychowanie świadomego, mądrego i szczęśliwego społeczeństwa. Nie bez przyczyny jest to szkoła Społecznego Towarzystwa Oświatowego pod patronatem Jana Pawła II! Dla nas ważne jest również wychowanie obywatelskie, patriotyczne, demokratyczne, jak również wychowanie w tolerancji dla przekonań i poglądów.

Niesamowici ludzie

Nasi nauczyciele to kreatywne i otwarte umysły. Starają się zamienić nudne lekcje w ciekawą przygodę z nauką. Współpracują ze sobą i wprowadzają metodę projektu oraz inne metody aktywizujące, nie zapominając o użyciu narzędzi multimedialnych i informatycznych. O szkołę dbają mili konserwatorzy budynku oraz przesympatyczna i niezastąpiona pani Danusia - człowiek-anioł, który dba o porządek. W sekretariacie znajdziecie panią Agnieszkę i zawsze otrzymacie od niej uśmiech i potrzebną pomoc. Nad wszystkim czuwa bezkonfliktowy i ciepły człowiek, który zawsze stara się znaleźć rozwiązanie - dyrektor Ireneusz Bochno.

Bogata oferta zajęć i wycieczek

W kalendarzu naszej szkoły nie brakuje miejsca na ciekawe zajęcia pozaszkolne, takie jak robotyka, szachy, eksperymenty laboratoryjne, koła zainteresowań, czy gry i zabawy terenowe, angażujące niekiedy całą szkołę. Co chwila powiększamy naszą ofertę o zajęcia ruchowe, np. naukę pływania, tenis, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe. Część z tych aktywności realizujemy w ramach Białej lub Zielonej Szkoły, w których uczestniczą wszyscy uczniowie. Oczywiście dbamy również, aby cały rok szkolny obfitował w liczne wycieczki górskie, rowerowe, jak również kulturowe doznania.

Szkoła dla Ciebie!
Jeżeli szukasz czegoś innego niż duża tradycyjna szkoła? Potrzebujesz fachowej i zindywidualizowanej opieki dla swojego dziecka? Chcesz, aby miało poczucie bezpieczeństwa i wspaniałe rówieśnicze relacje? Oczekujesz solidnej nauki języków obcych (5-6 godz. w tyg.), edukacji przez sztukę, bogatej oferty aktywności sportowo-rekreacyjnych, troskliwego i mądrego wychowania przyjdź do naszej szkoły. Szczęście i prawidłowy rozwój Twojego dziecka jest najważniejszy - dla nas również! Przyjdź i przekonaj się sam!

Otwarta Sobota w STO

W sobotę 8 oraz 15 września organizujemy Dzień Otwarty, na którym zajmiemy się ciekawym przedstawieniem zagadnień z obszaru nauki, pokazując za pomocą doświadczeń i eksperymentów, że edukacja w naszej szkole może być niesamowitą przygodą! Będziemy dla Was od 11:00 do 14:00 i mamy nadzieję, że się spotkamy! Szukajcie nas również na Pikniku pod Chojnikiem 

Zapraszamy!

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Liceum Ogólnokształcące z oddziałami gimnazjalnymi w Jeleniej Górze. Jelenia Góra – Sobieszów, ul. Bronka Czecha 1a, tel. 504-136-809, 605-077-000 (www.facebook.com/szkolaspoleczna.jeleniagora)

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group