Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7588
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jazzowa majówka w Old Pubie. Po koncercie Night Jazz Orchestra

Czwartek, 3 maja 2012, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Jazzowa majówka w Old Pubie. Po koncercie Night Jazz Orchestra
Fot. Petr
Koncert zespołu Night Jazz Orchestra odbył się wczoraj w Old Pubie w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze. Tłumów nie było, za to dopisał klimat wieczoru utrzymany w stylu swing, bebop i cool–jaz z najwyższej półki. – Zespół gra naprawdę ciekawie. Przyszedłem i się nie zawiodłem. Był jazz jak się patrzy – mówi pan Jan, jeden z uczestników.

Night Jazz Orchestra z Jeleniej Góry koncertuje w składzie Marzena Drozdowicz (wokalistka), Tomasz Iwanek (bas), Artur Nowak (puzon), Witek Pelc (saksofon), Mateusz Popis (perkusja) i Robert Wróblewski (piano). – Gramy standardy jazzowe, i nie tylko. Często koncertujemy tu, w Teatrze im. Norwida, a już obowiązkowo po spektaklu „NOVECENTO”. Sztuka opowiada o losach genialnego muzyka; my jakby uzupełniamy tę opowieść właśnie muzyką. Improwizacją nawiązującą do różnych odmian jazzu – mówi nam Artur Nowak.

– A improwizują całkiem nieźle. Warto było przyjść i posłuchać. Uważam, że jazz to muzyka ponadczasowa właśnie dzięki takim zespołom, jak Night Jazz Orchestra, która nie zamyka się w jakiś sztywnych normach czy regułach gry. Tu czuć lekkość i powiew świeżości. Taki winien być jazz. Po prostu, żywy – ocenia pan Jan, uczestnik koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group