Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11073
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Jazda z przymusu

Środa, 28 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:45
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
W trzech gminach zamknięto punkty konsultacyjne dla bezrobotnych.
Zostało tylko jedno z czterech miejsc, w których ludzie bez pracy mogli podbić legitymację ubezpieczeniową, przejrzeć oferty albo otrzymać zaświadczenia z urzędu pracy.

Ponad 1200 osób, zamiast w Gromadce, Osiecznicy i Warcie Bolesławieckiej, będzie musiało stawiać się w Bolesławcu. Do tej pory było wygodnie, bo można było załatwić sprawy na miejscu – mówi Katarzyna Tur z Osiecznicy, która teraz będzie musiała jeździć do Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu.
Bilet w jedną stronę kosztuje 4 złote i 70 groszy. – Urząd pracy powinien być jak najbliżej ludzi. To chyba urzędnicy są dla mieszkańców, a nie odwrotnie – mówi Krystyna Sudół.

– Pracownicy jeździli do gmin co dwa miesiące na dwa dni – mówi Ewa Hryciów, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy. – Jeździliśmy, żeby ludzie mogli potwierdzać gotowość do pracy. To obowiązek każdego bezrobotnego. Ludzie ci przychodzili tylko i wyłącznie po to, żeby podbić legitymację ubezpieczeniową i otrzymać zaświadczenie do gminy w sprawie zasiłków z ośrodków pomocy społecznej.
Kierownik urzędu pracy twierdzi, że bezrobotni nie byli zainteresowani ofertami zatrudnienia. Przychodzili czasem w ubraniach roboczych albo pijani.

Mirosław Haniszewski, wójt gminy Warta Bolesławiecka i przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia chce, żeby likwidacja punktów w gminach zachęciła bezrobotnych do aktywności.
– Jeżeli nie da to efektów, wrócimy do punktów w gminach – mówi Mirosław Haniszewski. – Za rok ocenimy rezultaty wprowadzonej teraz zmiany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
559
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group