Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7724
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jarzębiny na byłym śmietnisku

Niedziela, 16 maja 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: KAM
REGION: Jarzębiny na byłym śmietnisku
Fot. KAM
Mieszkańcy Gryfowa i wsi Wieża posadzili blisko 130 sadzonek jarzębiny na terenie dawnego wysypiska śmieci. Akcję zorganizowała rada sołecka przy wsparciu leśniczych ze Świeradowa.

Nieczynne już wysypisko śmieci w Wieży koło Gryfowa Śląskiego zostało przed miesiącem rekultywowane. Koszty związane z zagospodarowaniem terenu udało się pozyskać z Unii Europejskiej. To ponad 960 tysięcy złotych.

W akcji udział brały dzieci z okolicznych szkół, samorządowcy i sami mieszkańcy wsi. W sadzeniu drzewek na terenie dawnego wysypiska śmieci mieszkańcom pomogło nadleśnictwo ze Świeradowa, które ufundowało ponad 130 sadzonek jarzębiny o wartości 1 tysiąca złotych.

- Nie bez powodu wybraliśmy jarzębinę, jest to drzewo, które wytwarza dużo tlenu i jest to najlepsze drzewo na zagospodarowanie tego terenu. Dodatkowo jarzębina owocuje i jednocześnie jest pożywieniem dla ptactwa – mówi Zbigniew Kamiński leśniczy ze Świeradowa Zdroju

W sadzeniu przeszkodziła twardość kamienistego podłoża. To jednak nie przeszkadzało w ekologicznej akcji. Pierwsze drzewko symbolicznie posadziła Edyta Wilczaka, zastępczyni burmistrza Gryfowa Śląskiego. Na koniec wszyscy uczestnicy akcji zasiedli do wspólnego ogniska z kiełbaskami. Zaśpiewał miejscowy zespół ludowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
194
Tak
32%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group