Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jarmark nie tylko dla kolekcjonerów. Starocie, wykłady i muzyka

Piątek, 23 września 2011, 12:25
Aktualizacja: 16:28
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jarmark nie tylko dla kolekcjonerów. Starocie, wykłady i muzyka
Fot. RED
Już jutro na jeleniogórskiej starówce zacznie się XXXVIII Jarmark Staroci i Osobliwości. Impreza potrwa do niedzieli. Pierwsi wystawcy pojawili się już dziś.

Dziś obszar placu Ratuszowego został podzielony na miejsca targowe, które zostaną udostępnione wystawcom. Ci już zaczęli przyjeżdżać do Jeleniej Góry, choć najwięcej ich zjedzie po południu, aby zorganizować sobie miejsce i nocleg. Od jutra rana zacznie się wielkie, dwudniowe targowanie.

Jarmark Staroci i Osobliwości w Jeleniej Górze odbywa się od 1973 roku i jest jednym z największych w Polsce, na który ściągają kolekcjonerzy z różnych części kraju i Europy. Wystawcy będą prezentowali swoje zbiory na placu Ratuszowym i wzdłuż ulic starówki. Co będzie w ofercie? Jak co roku: zabytkowe obrazy, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, czy bibeloty.

Zwiedzający i kupcy przez dwa dni będą podziwiać, targować się, słuchać ciekawych historii, wykładów, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory. Tegorocznej imprezie będzie towarzyszyć Akademia Kolekcjonera, czyli wykłady, które poprowadzą artyści i specjaliści z różnych dziedzin sztuki w BWA. Jarmark uświetni występ kataryniarza. Organizatorem Jarmarku Staroci i Osobliwości jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group