Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7208
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Janusz Lichocki (ponownie) przewodniczącym rady

Sobota, 31 października 2020, 8:10
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Janusz Lichocki (ponownie) przewodniczącym rady
Fot. WAC
Radnym Szklarskiej Poręby, mimo perturbacji związanych z sytuacją epidemiologiczną, udało się wybrać przewodniczącego Rady Miasta. Ponownie został nim Janusz Lichocki.

Wybór przewodniczącego był jednym z pierwszych punktów ostatniej sesji Rady Miasta. Procedura tajnego głosowania odbyła się z zachowaniem specjalnego reżimu sanitarnego w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego. Dalsza część obrad odbyła się już w trybie zdalnym. Za wyborem Janusza Lichockiego głosowało dwunastu radnych, czyli wszyscy obecni na sesji. Sam zainteresowany nie brał udziału w głosowaniu.

Jednogłośne poparcie dla J. Lichockiego może stanowić duże zaskoczenie, gdyż nie od dziś wiadomo, że rada miasta pod Szrenicą jest mocno podzielona pomiędzy radnych wchodzących w skład większościowego klubu radnych „Lepsza Szklarska dla Mieszkańców" (tworzą go radni, którzy w wyborach do rady startowali z komitetów Grzegorza Sokolińskiego oraz Ryszarda Rzepczyńskiego) oraz pozostałych popierających burmistrza Mirosława Grafa.

Jak mówi J. Lichocki - osiągnięty kompromis jest efektem osobistych rozmów i konsultacji jakie odbył z każdym z radnych.

Cieszę się że udało się porozumieć i że rada może teraz bez przeszkód realizować swoje zadania – mówi J. Lichocki. - Myślę, że na jednogłośny wynik głosowania miała wpływ ocena mojej rocznej pracy jako przewodniczącego rady. Teraz wypada wziąć się ostro do pracy i udowodnić, że można kierować radą ponad istniejącymi podziałami.

Przypomnijmy. Rada Miasta w Szklarskiej Porębie stanęła przed koniecznością wyboru przewodniczącego po rezygnacji Janusza Lichockiego. Powodem był wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił uchwałę Rady Miasta w Szklarskiej Porębie z października ubiegłego roku o wyborze Janusza Lichockiego na funkcję przewodniczącego tego gremium. WSA uznał, że J. Lichocki złamał przepisy ustawy o samorządzie gminnym stanowiący, że radny nie może brać udziału w głosowaniu w radzie ani w komisji, jeżeli dotyczy to jego interesu prawnego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group