Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9189
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowickie święto dzieci

Czwartek, 10 czerwca 2021, 9:14
Autor: Ewa Fit
Janowice Wielkie: Janowickie święto dzieci
Fot. Szkoła Podstawowa im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich
W janowickiej Szkole Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa zorganizowano długo wyczekiwany przez podopiecznych Dzień Dziecka.

Wychowanków placówki podzielono na dwie grupy, zgodnie z rocznikami. Osobno świętowały klasy I-III i IV-VII. Dalia Śmiech, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego najmłodszych klas zapewniła, że wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym oraz przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń. Dzieci z różnych klas nie miały ze sobą kontaktu, także w innych godzinach wychodziły bawić się na szkolnym placu zabaw - stwierdziła Pani Dalia. Przewodnicząca, będąc pomysłodawczynią konkursu na wykonanie "Klasowej Maskotki XXL" nie kryła zachwytu nad pomysłowością i kreatywnością maluchów, których wyobraźnia mogła pracować bez granic.

Dalia Śmiech wspomniała również o temacie przewodnim, który przyświecał uczniom klas I-III podczas ich Święta - "Mam prawo!". Dzieci pod opieką wychowawców klas rozmawiały o swoich prawach i obowiązkach. Obejrzały również spektakl nowocześnie zaaranżowany spektakl online "Bajka o królewnie, która zniosła wszystkie prawa" oraz film edukacyjny "Nie daj się - nasze prawa". Jeśli chodzi o konkurs na "Szkolną Maskotkę XXL" - przewodnicząca powiedziała, że uczniowie klas nie rywalizowali ze sobą, ale zgodnie współpracując, pożyczali sobie niezbędne do pracy materiały. Nie było zwycięzców, a każda klasa otrzymała "Certyfikat Super Dzieci" i z przyjemnością zajadała się otrzymanymi w nagrodę słodkościami.

Zupełnie inaczej spędzili swoje święto starsi podopieczni. Klasy IV-VIII miały zajęcia związane z obchodami Dnia Języków Obcych. Oglądali również z wychowawcami prezentację pn. "Dlaczego warto uczyć się języków obcych". Przestrzegając reżimu sanitarnego dzieci korzystały ze świeżego powietrza. Jak mówi pani Dalia- poszczególne klasy spędzały czas w różnych miejscach Janowic, więc nie było możliwości kontaktu wszystkich uczniów razem. Podczas wyjścia w teren nastolatkowie uczestniczyli w różnego rodzaju grach integracyjnych, zadaniach i konkursach. Mieli również robić zdjęcia z wyjścia w plener. Powrót do szkoły, zgodnie z reżimem sanitarnym, odbywał się etapami. Uczniowie z przyjemnością brali udział w przygotowanych dla nich od dłuższego czasu atrakcjach - zapewnia pani przewodnicząca.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group